Тендер на закупівлю тест-систем для грипу виграла фірма, яка їх не виробляє

Офіційні джерела не повідомляють, куди були витрачені 50 млн гривень з держбюджету, виділені на попередження епідемії грипу. Неофіційні говорять про корупційні схеми.

У рамках протидії виникнення епідемії грипу в Україні тендер на закупівлю тест-систем для діагностики грипу А/H1N1 виграла фірма, що не виробляє тест-систем для практичної охорони здоров'я.

Про це повідомили джерела "Дзеркала тижня" у Міністерстві охорони здоров’я.

Намагання з’ясувати, куди пішли 50 мільйонів гривень з держбюджету, виділені на заходи для протидії епідемії, результатів не дали.

Відомо, що влітку проводилися тендери, йшли закупівлі. Але навіть сьогодні, у розпал епідемії в декількох областях, даних про те, куди і на що були витрачені ці гроші, на сайтах офіційних установ немає.

Генеральна прокуратура одержала необхідну інформацію, і тепер з'ясовує, для кого і під кого прописували схеми закупівель, правозахисники підозрюють, що усе -  від тест-систем і медикаментів до лабораторного устаткування - купували в одного учасника.

Перший заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Олександр Біловол від коментарю відмовився, пославшись на прес-конференцію, хоча в той час він її не проводив.

Журналісти допускають, що так само були використані не тільки кошти, передбачені не тільки на тест-системи, а й на медикаменти.

Сьогодні виявилося, що навіть у столичних аптеках немає одноразових пов'язок і масок, оксолінової мазі, яка дуже ефективно захищає від проникнення інфекції в організм.

Зазначимо, що 30 жовтня міністр охорони здоров’я Василь Князевич заявив, що Україна забезпечена противірусними препаратами в повному обсязі.

Водночас, зараз МОЗ оголосив про посилення протиепідемічних режимів і розробку заходів для мінімізації епідемії.

Рада національної безпеки та оборони вирішила звернутися до світової спільноти з проханням надати їй 50 мільйонів доз вакцини для боротьби з епідемією грипу в Україні.

Львівські лікарі категорично виступають проти вакцинації в період епідемії, вважаючи, що в сформованій ситуації це остаточно "доб'є" імунітет. Вчені також вважають, що вакцинація під час епідемії - це не просто помилка, а злочин.

Поки всі лікарі сходяться на тому, що найбільш прийнятними способами зміцнення імунітету залишаються традиційні засоби - мед, малина, калина, цибуля, часник. Медикаменти рекомендують приймати під наглядом лікаря, щоб не нашкодити.

Нагадаємо, за останніми даними кількість жертв хвороби у західноукраїнських областях за даними Міністерства охорони здоров'я, досягла 34 людей.

Небезпечний свинячий грип A/H1N1 діагностовано в 16 людей. Смерть від каліфорнійського грипу підтверджена у 4 випадках.

За даними МОЗ, епідемія грипу швидко розповсюдиться територією України та призведе до значної кількості летальних випадків.

Читайте також:

Кількість жертв епідемії грипу збільшилася до 34 людей

МОЗ: епідемія грипу швидко йде на схід України

Україна попросить у світу 50 млн вакцин від свинячого грипу

У Києві виник дефіцит масок і ліків проти грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: