Теплоенергетики у боргах, але готові до опалювального сезону

Увімкнути опалення готові усі, щойно три дні поспіль температура надворі не перевищуватиме 8 градусів тепла.

Україна запаслася вугіллям та газом на всю зиму і технічна готовність стовідсоткова. Це попри те, що десяток областей заборгували НАК "Нафтогазу" понад 3 мільярди гривень.

Відтак, чи буде в кожній квартирі тепло - питання. З'ясувати його може кожен українець - просто спитати: чи є у його будинку паспорт готовності до зими.

Комунальники до цієї пори мали зайти у кожен будинок кожного українського міста. Якщо все гаразд, видається паспорт. Він засвідчує, що житло до зими готове. Мешканка одного з будинків Неля переконалася - документ для її домівки є, але не впевнена, що він узимку зігріє. Кілька тижнів тому біля будинку розрили комунікації - та так і залишили. На питання мешканців до ЖЕКу чи не завадить опалювальному сезону майже оголені тепломережі там відповіли до морозів - ще дуже далеко

Це дрібні недоліки - звітують прем’єр-міністрові міські та обласні голови. Увімкнути опалення готові усі, щойно три дні поспіль температура надворі не перевищуватиме 8 градусів тепла.

Прем’єр Юлія Тимошенко каже, що стратегічних запасів вугілля та газу досить на осінь і зиму - хоч якою буде погода. "Ми є автономні і хто б що не робив цих обсягів газу у газових сховищах достатньо для того щоб країна навіть не підпитуючись нічим пройшла осінньо -зимовий період без будь яких проблем", запевняє вона.

Єдине що не тішить - розрахунки за той-таки газ. Чемпіони серед боржників - Київ, Луганська, Кіровоградська, Дніпропетровська області - у списку десяток регіонів. Вони заборгували більше 3 мільярдів гривень. Ще ніколи теплокомуненерго не ставили "Нафтогаз" у таке скрутне становище. НАК може відповісти тією ж монетою.

Та проблема не тільки в розрахунках, вважає голова асоціації теплотехнічних компаній Віталій Яковенко. Він упевнений - місцева влада уряду не дає повну картину комунальних проблем. За інформацією асоціації, великі міста до зими готові на 80%, маленькі - лише на 60%.

Якщо старий теплопункт у хрущівці має коефіцієнт корисної дії 30% замість 90%, то люди ніяк не відчують продуктивність котельні, яку купили за мільйони гривень, стверджує він.

Та в уряді впевнені - до зими цього року підготувалися, як ніколи. Це мають відчути не тільки українці, а і євроспільнота. Газотранспортна система відремонтована, російський газ транспортуватиметься без збоїв і проблем.

Читайте також:

Опалювальний сезон розпочнеться із запізненням

Тимошенко: Україна готова до зими майже на 100%

Опалювальний сезон у Києві і 11 областях опинився під загрозою

 

ВідеоУкраїна готова до опалювального сезону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: