Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Терабайти відео та дані 19 тисяч мобільних абонентів. У МВС привідкрили завісу над справою Шеремета

Слідчі визначилися з кваліфікацією справи журналіста.

Справу журналіста Павла Шеремета кваліфікували як убивство, що пов'язане з його професійною діяльністю.

Про це заявив директор Департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко.

"Прокуратура вирішила, що справу слід розслідувати як убивство. Ключова версія – вбивство через професійну діяльність громадянина Росії і журналіста Павла Шеремета, який працював в Україні, в Росії, а ще до того в Білорусі", - наголосив він.

Як зазначив Шевченко, поки що напрацювання слідчих та деталі справи неможливо оприлюднити, бо це може зашкодити розслідуванню детально спланованого вбивства, яке готували фахові злочинці.

"Ми провели велику кількість слідчих дій, але слідство, на відміну від журналістів, не може показувати результати, демонструючи прогрес, як цього справедливо вимагає громадськість. Слідство не може оприлюднити всі відомості, всі відео з камер спостереження, щоб мати можливість розкрити цей злочин", - сказав він, додавши, що саме тому правоохоронці умисно закрили обличчя жінки, яка підклала вибухівку.

За словами речника МВС, зараз Нацполіція продовжує розслідування справи, слідчі допитали понад 1800 осіб, отримали більше 150 ТБ інформації з камер спостереження, а також доступ до інформації 19 тисяч абонентів різних мобільних операторів.

Окрім цього, Шевченко поскаржився, що розслідування справи Шеремета ускладнюється неможливістю отримати інформацію з Росії.

Відео Ім'я Павла Шеремета закарбували на американському меморіалі загиблих журналістів

"Потерпілий – громадянин Російської Федерації, який мав доволі активні контакти на території агресора – РФ, які дослідити слідчим шляхом зараз є неможливим для українського слідства через характер нинішніх відносин між правоохоронними органами України та Росії", - пояснив він.

Нагадаємо, Павло Шеремет був убитий в центрі Києва 20 липня 2016 року. Журналіста поховали в Мінську. За даними слідчих, зловмисники закріпили вибухівку на днище авто, за кермом якого був Шеремет. Поки злочин залишається нерозкритим. У зв'язку з цим, у Human Rights Watch заявили про стурбованість відсутністю результатів у розслідуванні вбивства журналіста і обмеженням свободи ЗМІ в Україні.

У лютому правоохоронці звітували про хід розслідування вбивства Шеремета. Зокрема було повідомлено про те, що для вбивства відомого білоруського журналіста зловмисники використовували елементи протипіхотної міни МОН-50.

Сьогодні, 20 липня, під будівлею МВС у Києві організували хід на згадку про роковини вбивства журналіста Павла Шеремета.

Залиште свій коментар

Вибір редакції