"Територіальні води" Абхазії охоронятиме ФСБ

ФСБ буде охороняти судна Абхазії від Грузії. Так Росія готується до Олімпіади в Сочі, яку грузини пообіцяли зірвати, якщо не залишать у спокої їхні території.

Берегова охорона ФСБ Росії разом із абхазькими прикордонниками забезпечить безпеку суден, що заходять "у територіальні води" Абхазії, від затримок з боку Грузії.

Про це в п'ятницю, 28 серпня, повідомив заступник керівника прикордонної служби ФСБ генерал-лейтенант Євген Інчін. За його словами, такі заходи прийнято "в рамках підготовки до Олімпіади-2014 в Сочі".

"На морі вони поводяться досить агресивно. Захід суден під прапорами третіх країн у територіальні води Абхазії є для грузинської сторони підставою, щоб стосовно них проводилися різні дії, у тому числі процесуального характеру", - сказав Інчін.

Він уточнив, що угода РФ з Сухумі про охорону кордону передбачає спільні дії щодо забезпечення безпеки в "територіальних водах" невизнаної республіки

Грузія вважає Абхазію частиною своєї території. У зв'язку з цим Тбілісі розглядає доставку вантажів у невизнану республіку морським шляхом без дозволу як порушення законодавства країни.

Берегова охорона Грузії з початку 2009 року затримала біля берегів Абхазії за різні порушення 23 судна, у тому числі чотири - за порушення правил входу у води "окупованих територій".

26 серпня виповнилося рівно рік з моменту визнання Росією незалежності Абхазії і Південної Осетії. У відповідь на дії Москви Грузія розірвала дипломатичні відносини з Росією, оголосивши дві закавказькі республіки окупованими територіями.

За минулий рік Москва встановила дипломатичні відносини з Сухумі і Цхінвалі, уклала з ними угоди про дружбу і співпрацю і домовилася про спільну охорону кордонів.

Слідом за Росією Південну Осетію і Абхазію визнала тільки Нікарагуа.

Читайте також:

Грузія звинувачує Росію в нападі

Грузія: Росія хоче помістити втручання в Південну Осетію в правові рамки

Грузія та Росія згадують жертв серпневої війни 2008 року

Грузія оприлюднить секретні документи війни у Південній Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: