Термін навчання магістрів зросте до двох років

В Україні запроваджують три види магістерських дипломів: дослідницькі, професійні та кар'єрні. Більшість дипломів, отриманих раніше, класифікуватимуться як професійні.

В Україні затверджено нову концепцію підготовки магістрів, якою передбачено поступове збільшення терміну навчання на магістерських програмах до півтора-двох років.

Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти та науки.
Освітні програми підготовки магістрів будуть поділені на:

- дослідницькі, що передбачають поглиблення досліджень в одній з наукових галузей;

- професійні, що передбачають розвиток професійних та формування управлінських компетенцій у певній галузі професійної діяльності;

- кар'єрні, що передбачають вдосконалення (просування) здобутих теоретичних знань і практичного досвіду для кар'єрного зростання та підготовки до здійснення управлінської діяльності.

Відповідно до класифікації програм можуть існувати дипломи професійного, дослідницького та кар’єрного магістра.

Важливість цього розподілу виходить з необхідності відділити підготовку майбутніх наукових і науково-педагогічних працівників, а також посилити практичну спрямованість професійних магістерських програм. Кар’єрні магістратури можна розглядати як один з видів післядипломної освіти.

За одним напрямом підготовки можуть існувати як дослідницькі, так і професійні освітні програми підготовки магістрів. Дослідницькі університети зобов’язуються здійснювати не менше 25% програм підготовки магістрів як дослідницькі.

Усі інтегровані програми підготовки магістрів на базі повної загальної середньої освіти повинні бути професійними.

Усі раніше здобуті дипломи магістрів можна кваліфікувати як професійні, а як виняток вважати магістерськими дипломи дворічних програм денної форми навчання.

Керівником магістерських програм за напрямом підготовки може бути лише особа з науковим ступенем доктора наук або вченим званням професора.

Читайте також:

Уряд ліквідує інститути та технікуми

Українські вузи окупували "липові" пільговики

Міносвіти підтвердило, що Кислинський має фальшивий диплом

Кримська міліція виявила у міністра туризму липовий диплом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: