Термінали McDonald's в Україні не "спілкуються" російською: розповідаємо подробиці "скандалу"

Термінали McDonald's в Україні не "спілкуються" російською: розповідаємо подробиці "скандалу"

Фото: УНІАН

У компанії зазначили, що основною мовою спілкування є українська.

Мережа McDonald's в Україні не використовує російську мову в онлайн-терміналах обслуговування клієнтів. Такий крок викликав бурхливі дискусії в Мережі: одні погрожують закладу бойкотом та говорять про "дискримінацію російськомовних" інші – дякують компанії за україномовність. ТСН.ua розповідає про скандал навколо McDonald's та пояснює, чому обурені одні та вдячні інші.

У чому справа

Компанія McDonald's відмовилася додати російську мову у свої термінали самообслуговування, що стало приводом для скандалу в Мережі. Обурення висловили багато користувачів Facebook.

McDonald's в Україні пропонує дві мови меню – українська та англійська, при цьому можливість вибрати російську мову не передбачена. Деякі користувачі соцмереж одразу пов'язали це з політикою, мовляв, McDonald's дискримінувала російськомовних українців, відмовивши їм у виборі комфортної для них мови меню.

"Бізнес не повинен бути політизованим, тем паче сервіс, це явна дискримінація російськомовних українців, яких дуже багато.Треба щоб був вибір : українська, англійська, російська. Це питання поваги та лояльності до клієнтів", – пише на свої сторінці у Facebook журналіст Євгеній Хурсін.

Так понимаю руководители или айтишники компании Макдональдс решили дискриминировать или потроллить таким образом...

Опубліковано Евгенієм Хурсиним Неділя, 14 червня 2020 р. 

Окрім того Хурсін запропонував оголосити бойкот мережі закладів та не ходити туди російськомовним українцям. Його підтримали у коментарях. Оновлено: згодом публікація була видалена.

З іншого боку – частина українців, навпаки, дякує McDonald's за спілкування державною мовою. 

За 10 років, які колись працювала в McDonald's, яких тільки звинувачень не було. Але щоб за обслуговування українською мовою - нечувано! #кращакава

Опубліковано Anastasiya Zrazhevska Вівторок, 16 червня 2020 р.

Доброго ранку!

Опубліковано Volodymyr Viatrovych Понеділок, 15 червня 2020 р.

Позиція McDonald's

Згодом пресслужба компанії дала розгорнутий коментар з приводу скандалу. Там кажуть, що українська мова є основною в компанії, але російськомовних громадян не дискримінують і готові допомогти в оформленні замовлень, якщо виникнуть складнощі.

"Ми шануємо українську культуру й українські традиції, вивчаємо уподобання наших клієнтів. Готуємо якісну та смачну їжу, щоб дарувати чудові моменти для кожного. Відповідно до законодавства про мову, у компанії МакДональдз в Україні основною мовою комунікації є українська. Державною мовою ведеться вся офіційна документація, здійснюється рекламна комунікація, спілкування у соціальних мережах, наведена інформація на сайті та в куточку споживача", – йдеться в заяві.

Вони наголосили, що українська мова є пріоритетною для нас і в спілкуванні з відвідувачами. Проте "працівники готові перейти на російську мову, якщо їх про це попросять".

"У всіх наших ресторанах, де є термінали самообслуговування, працюють експерти з гостинності, які на прохання відвідувачів радо допоможуть з будь-яким питанням, у тому числі, зробити замовлення на терміналі", – додали там.

Чи є сенс скандалити?

"Державною мовою в Україні є українська мова.", – говорить ст. 10 Конституції України. Тому про утиски, політизованість чи порушення точно не йдеться. До того ж в самій мережі визнають, що готові "допомогти біля терміналів", а персонал за потреби може спілкуватися російською.

Офіційно ж заклади не зобов'язані дублювати меню іншими мовами окрім української, англійська ж є базовою для всіх ресторанів мережі у світі.

Деякі користувачі соцмереж звертають увагу на "значні відмінності" в написанні українською та російською мовами більшості слів з меню McDonald's. Наприклад, таких як: "Чизбургер", "Гамбургер" чи "Кока-кола".

"Це, звичайно, багато чого варте. Дивитися, як люди організовують бойкот МаДо за те, що там в меню немає перекладу таких слів як "Гамбургер", "Чізбургер" і "Кока-Кола" з такої незрозумілої української мови на улюблену російську", - пише журналіст Євген Муждірі.

Это, конечно, дорогого стоит. Смотреть, как люди организовывают бойкот МаДо за то, что там в меню нет перевода таких...

Опубліковано Yevgeniy Mudzhyri Понеділок, 15 червня 2020 р.

Довідка:

  • 2019 року мережа ресторанів McDonald's в Україні обслужила 110 млн відвідувачів, в результаті чого збільшила свою частку на ринку закладів харчування поза домом на 2% - до 14%.
  • Мережа ресторанів McDonald's в Україні налічує 93 ресторани у 20 містах. Перший заклад McDonald's в Україні було відкрито 24 травня 1997 року Києві.

Повʼязані теми:

Наступна публікація