Тернопіль тоне у смітті. Сміттєзвалище - закрите

З Тернополя уже кілька днів не вивозять сміття.

Тернополю загрожує екологічна катастрофа через те, що з міста уже кілька днів не вивозять сміття. Сміттярі страйкують, сміттєзвалище закрите, чиновники не можуть домовитися, а податківці з екологами погрожують штрафними санкціями.

Зранку сміттєвози зібралися біля податкової з погрозою засипати сміттям центральний вхід. Головною вимогою виділити місце для побутових відходів. Сміттєзвалище переповнили ще 25 років тому, але туди ще до останнього часу звозили сміття.

За словами одного з водіїв сміттєвоза Єгена Козака, проблеми щодо сміттєзвалища тривають з 85 року і досі місцева влада не може вирішити де повинне бути сміттєзвалище.

Менше ніж за два кілометри від звалища знаходиться міське водосховище.

За словами керівника управління охорони довкілля в Тернопільській області Олега Миколенка, вина у всьому міська влада, яка не вчинила жодних дій для узаконення земельної ділянки під Малашівське сміттєзвалище, а тим більше нічого не зробила для створення сміттєпереробного заводу.

Чиновники міськради виправдовуються, що їх загнали у глухий кут. Якщо заплатять екологічний збір, який вимагає податкова інспекція, то порушать припис екологічної служби про заборону використання сміттєзвалища.

За словами керівника управління ЖКГ та екології Тернопільської міськради Олега Соколовського, якщо вони не заплатять то ДПА відкриє кримінальну справу і виставить 11 мільйонів за три роки. Поки чиновники думають, кому мають платити штраф, у приміському селі, де розміщене незаконне сміттєзвалище, обурюються селяни, які побоюються вибуху екологічної бомби.

За словами сільського голови Малашівців Степана Юрика, ніхто не знає, коли прийде такий час, що вода в селі стане такою, що її не можна буде пити.

Селянам набридло дихати смородом, але й будувати в селі сміттєпереробний завод згоди не дають. Поки чиновники розмірковують, Тернопіль поступово перетворюється на гігантський смітник.


Читайте також:

У Кіровограді ворони "працюють" санітарами

У Сумах сміттєва криза

На Київщині чотири місяці ніхто не гасить сміттєзвалище

ВідеоТернопіль тоне у смітті. Сміттєзвалище - закрите

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: