Тернопіль вимагає вибачень від Польщі за етнічні чистки українців

Депутати Тернопільської облради закликали президента та Раду вимагати від Польщі вибачень за етнічні чистки українського населення у часи війни.

Тернопільська обласна порада закликала президента Віктора Ющенка і Верховну раду отримати вибачення від Польщі за етнічні чистки українців, що проводилися в роки Другої світової війни.

У прийнятому тернопільськими депутатами зверненні говориться, що останнім часом в Польщі "ведеться справжня антиукраїнська істерія". У країні закрита єдина україномовна телепрограма, учасників українського велопробігу "Європейськими стежками Степана Бандери" не пустили на польську територію.

15 липня польський Сейм прийняв постанову "Про трагічну долю поляків на Східних Кресах". У цьому документі українські націоналісти звинувачені в проведеної в роки війни етнічному чищенню поляків.

На думку депутатів тернопільської облради, геноцидом, навпаки, є зроблені в 40-і роки дії польської Армії Краєвої проти українців. Сучасна Польща, як вважають депутати, повинна за ці дії вибачитися.

Йдеться про події на Волині, поділеній між Польщею і Україною. Під час війни українські націоналісти, які "вели боротьбу проти польських окупантів", убили 60 тисяч поляків. У відповідь Польща в 1947 році провела операцію "Вісла", в ході якої із земель Волині були виселені десятки тисяч українців.

Читайте також:

Учасників веломарафону до дня народження Бандери нагородять

Учасникам веломарофону пам'яті Бандери анулювали польські візи

У мера і міськради Тернополя відберуть посади через сміття

Тягнибок вдвічі збільшив пенсії ветеранам ОУН-УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: