Тернопіль закликав Януковича припинити гоніння на Київський патріархат

Тернопільська Міськрада повідомила, що на духівництво церков УПЦ КП чиниться тиск із метою змусити священиків перейти під юрисдикцію УПЦ МП.

 Тернопільська міська рада на сесії 5 січня направила президентові Віктору Януковичу звернення, у якому заявляє про дискримінацію владою Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) на користь Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) й закликає Януковича її припинити.

Відповідне звернення оприлюднено на сайті міськради.

"Зараз у нашій країні розгортається державний курс знищення УПЦ Київського патріархату й надання всіх прав і привілеїв у церковному житті й державно-церковних відносинах Московському патріархату і його структурам в Україні", - сказано в документі.

Тернопільська Міськрада повідомила, що на духівництво церков УПЦ КП чиниться тиск із метою змусити священиків і архієреїв перейти під юрисдикцію УПЦ МП.

"Прихильники патріарха Кирила руками державної влади тиснуть на жертводавців і будівельників храмів Київського патріархату, змушуючи тих передати побудовані церковні споруди проросійській Церкві", - зазначено у звернені.

Депутати також підкреслили, що президент має захищати інтереси всіх громадян, а не тільки їх частини.

"Тернопільська міська рада звертається до гаранта Конституції, президента України Віктора Януковича, що у свій час заявляв, що "всі церкви й держави рівні й різні", (із закликом) забезпечити дотримання Конституції, скасувати все преференції для УПЦ МП, припинити дискримінацію УПЦ КП шляхом заборони займатися викладацькою діяльністю у ВНЗ, обмеження можливості проводити обрядову діяльність, блокування виділення землі під будівництво храмів УПЦ КП", - сказано в зверненні.

Депутати вважають, що тільки так можна досягти міжконфесійної згоди й забезпечення релігійних прав громадян України.

Як відомо, глава УПЦ КП патріарх Філарет днями заявив про спроби реалізувати масштабний план з розвалу і знищення Української православної церкви.

Нагадаємо також, нещодавно повідомлялося, що представники Московського патріархату захопили храм святителя Димитрія Ростовського УПЦ КП у райцентрі Макарові на Київщині.

Читайте також:

Янукович забув привітати греко-католиків з Різдвом

На Різдвяному богослужінні Янукович назвав роки Ющенка найгіршими

У Чернігові спалили церкву Московського партіархату

Брат Ющенка не віддав церкву в Хоружівці посланцям Кирила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: