Тернопільська облрада вимагає визнати дивізію СС "Галичина" героями

ВО "Свобода", яке очолило обласну раду Тернопільщини, просить у президента визнати учасників дивізії СС "Галичина" борцями за волю України.

Тернопільська обласна рада, в новому складі якої більшість дістало об'єднання "Свобода" Олега Тягнибока, звернулася до президента Віктора Ющенка з проханням визнати учасників дивізії "Галичина" борцями за волю України.

"Формальне існування дивізії "Галичина" у складі німецьких військ аж ніяк не применшує її значення для України та бажання продовжити боротьбу за створення суверенної і незалежної Української держави у нових умовах", - йдеться у повідомленні прес-служби ВО "Свобода".

Націоналісти наголошують, що головною ідеєю, яка вела українських юнаків у дивізію, "була боротьба з комуністичним імперіалізмом в Україні".

"На жаль, сьогодні на догоду антиукраїнським силам в Україні та за її межами, правда про українську дивізію та мету її створення замовчується та перекручується", - стверджують у "Свободі".

За ініціативи об'єднання Тернопільська облрада звернулася до Ющенка з вимогою ініціювати "об'єктивне вивчення та висвітлення подій Другої світової війни, зокрема, пов'язаних із діяльністю Української Дивізії "Галичина".

Нещодавно "Свобода" встановила на вулицях Львова рекламні сітілайти із символікою дивізії "Галичина", яку звинувачують у співпраці з СС, і написом "Українська дивізія Галичина. Вони захищали Україну".

Реклама дивізії СС "Галичина" викликала бурхливу реакцію та була демонтована за рішенням львівської влади.

Крім того, "Свобода" протягом останнього часу кілька разів закликала демонтувати радянські пам'ятники в Україні. Так, з вимогою знести всі радянські монументи на Харківщині виступило місцеве відділення організації.

Читайте також:

Тягнибок пообіцяв карати українофобів

У Польщі осквернили обеліск воїнам УПА

Тягнибок вважає дивізію СС "Галичина" "найвищою духовною цінністю"

Литвин: Україні загрожує прихід фашистів до влади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: