Терористи "ДНР" демонстративно познущалися над українськими полоненими, провівши їх центром Донецька

Керівники самопроголошеної "ДНР" прямо порушили Женевську конвенцію, яка забороняє знущання над полоненими.

Українських полонених провели центром Донецька. / Фото: ВКонтакте
У неділю, 24 серпня, терористи самопроголошеної "ДНР" провели через центр Донецька колону з декількох десятків полонених українських військових. Це є прямим порушенням Женевської конвенції 1949 року, яка забороняє знущання над військовополоненими.

"Взяті в полон учасники бойових дій та цивільні особи, які перебувають у владі супротивника, мають право на збереження життя, поваги їх гідності, особистих прав і переконань (політичних, релігійних тощо)", - сказано, зокрема, в документі, який є основоположним для міжнародного гуманітарного права.

"Вони повинні бути захищені від будь-яких насильницьких дій та репресалій. Вони мають право на листування зі своїми сім'ями і на отримання допомоги. Кожній людині повинні бути надані основні судові гарантії", - йдеться в документі.

 
Post by Natalia Gevorkyan.

Керівники самопроголошеної "ДНР" при цьому до останнього моменту заперечували, що подібна акція відбудеться в Донецьку, незважаючи на те, що прихильники сепаратистів активно поширювали інформацію про неї в соціальних мережах.

Крім того, в центр міста для загального огляду терористи звезли розбиту техніку, яка нібито належала українським військовим.

Як повідомлялося раніше, військові та терористи одержали підкріплення та продовжують виснажливу битву за Іловайськ. Бій може виявитися найзапеклішим за весь час проведення АТО.

Повʼязані теми:

Наступна публікація