The Guardian: Путін вважає Януковича провінційним бандитом

Зарубіжні ЗМІ вважаю, що візит Януковича до Москви не приніс конкретних результатів, але показав, що Україна готова стати дружньою для Росії.

Візит президента Віктора Януковича до Москви не приніс конкретних результатів, вважають зарубіжні ЗМІ.

Так, британська газета Guardian зазначає, що прем’єр РФ Володимир Путін вважає "колишнього судимого" Януковича "провінційним бандитом і серійним невдахою". Автор статті згадує, що Путін "зморщився з відразою на обличчі", коли Янукович 2004 року простягнув йому цукерку.

"Але образ нової дружньої до України Росії був чітким – і Янукович натякнув, що готовий поновити для Росії оренду бази для її Чорноморського флоту, термін якої добігає кінця 2017 року", - наголошується у статті.

Газета пише, що Янукович дав чітко зрозуміти, що "поділяє запекло патріотичний погляд на радянську історію", оголосивши про спільні святкування українських і російських ветеранів 9 травня.

Видання цитує фахівця з міжнародних відносин, британця Ендрю Вілсона, який каже, що "Янукович намагається балансувати інтереси України з Європою та Росією", позаяк "США понизила Європу у переліку своїх пріоритетів".

"Водночас він хоче покращення особистих стосунків з російським керівництвом і з Путіним", - сказав експерт.

У статті британського видання "The Times" зазначається, що "під час свого першого візиту до Москви новий, проросійський президент України дав Кремлю можливість зберегти базу для свого Чорноморського флоту".

"Янукович натякнув, що флот може залишитися в Криму і після 2017 року, коли закінчиться 20-річний договір оренди, тим самим відхиливши політику колишнього президента Ющенка, який наполягав на тому, що росіяни повинні залишити свою базу", - зазначає видання.

"Подібна угода стане значним успіхом для Кремля і ознакою того, що він втягує Україну назад у свою сферу впливу після того, як Янукович завершив епоху Помаранчевої революції, завдавши поразки Юлії Тимошенко", - пише "The Times".

"Ющенко попереджав, що флот є загрозою безпеці України, де існує стурбованість тим, що Кремль може спровокувати заворушення серед проросійського населення Криму як привід для захоплення цієї території", - йдеться в статті.

Як відомо, 5 березня, перебуваючи у Москві, Янукович заявив, що Росія і Україна продовжать консультації з питання перебування Чорноморського флоту в Севастополі на основі домовленостей 1997 року.

Крім того Янукович пообіцяв до Дня Перемоги скасувати указ про присвоєння провіднику Організації українських націоналістів Степану Бандері звання Героя України.

"Звичайно, вони (відповідні укази Ющенка) дуже резонансні, звичайно, ці укази не сприймаються ні в Україні, ні в Європі. Не випадково Європейський союз прийняв навіть звернення Європейського парламенту", - сказав Янукович.

Читайте також:

"Свобода" зібрала для Януковича сотні тисяч підписів на захист української мови

Європа чекає від Януковича стабілізації в Україні

Ющенко: Янукович кинув виклик мільйонам українців
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: