The Guardian: Янукович виглядає люмпеном, його промови - як сало

Видання пише, що перемога "українського люмпена" повинна підштовхнути ЕС до дії.

В Україні на виборах переміг люмпен, і цей факт повинен розворушити Європейський Союз, - пише оглядач англійської газети The Guardian Тімоті Гартон Еш.

Україна ще не втрачена для Заходу, запевняє Еш: перемога Віктора Януковича підтверджує серйозність демократизації в Україні, оскільки результат виборів не був відомий наперед.

"Янукович прагнутиме до тісних зв`язків з Росією, але ніщо не свідчить, що олігархи, які стоять за ним, хочуть, щоб Україна втратила незалежність. Вони зацікавлені маніпулювати і Євросоюзом, і Росією", - продовжує англійський журналіст.

Якщо Україна збереже суверенітет, а Янукович в 2015 році зазнає поразки на виборах, то нинішні події стануть обхідним шляхом до зміцнення української незалежності, вважає Еш, проте для цього потрібна мужність Києва, стриманість Москви і стратегічне мислення Брюсселя - якості, які на даний момент слабо виявляються у відповідних столиць.

Автор статті визнає, що розчарувався в "помаранчевій революції": "Олігархи б`ються за лаштунками політичної арени, неначе гангстери". Правда, в останні п`ять років ЄС допомагав Україні менше, ніж належало. Проте українці часто шкодять собі самі, а Європа не може зробити для України те, чого Україна не в силах зробити для себе. Янукович виглядає люмпеном навіть на тлі інших політиків з посткомуністичних країн. Його промови - важкі і в`язкі, як сало".

"Єдиний плюс в тому, що Янукович напевно викличе у української молоді відчуття сорому, огиду і сміх", - йдеться в статті.

У будь-якому випадку, Заходу доведеться працювати з Януковичем. ЄС повинен відмовитися від нинішніх непевних формулювань і заявити, що хоче бачити Україну в європейській сім`ї, коли вона виконає всі умови членства, радить автор.

"Сьогодні представництво ЄС в Києві - бюрократична контора з найнуднішим сайтом на світі", - стверджує автор.

Нагадаємо, раніше американське видання The Washington Post висловило думку, що намір прем'єр-міністра Юлії Тимошенко оскаржити вибори несе загрозу демократії в Україні.

Читайте також:

The Washington Post: Тимошенко загрожує демократії в Україні

Світова преса про українські вибори: майбутнє України стає біло-синьо-червоним

Україні передрікають нестабільність і "непорушний курс" на Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: