The Sunday Times: в українських дитбудинках діти помирають від голоду

За даними "Sunday Times", у дитячому будинку в місті Торез щороку помирає 12 дітей. Причина - недоїдання. Працівники просто не встигають погодувати всіх.

У дитячому будинку в місті Торез близько 100 дітей з хронічними захворюваннями та інвалідністю, причому близько 12 дітей на рік помирає, і більшість – від недоїдання.

Про це пише The Sunday Times.

10-річний Анатолій, що страждає на дитячий церебральний параліч, важить не більше 6,5 кг, розповідають кореспонденти Деніел Фогг і Мартін Фолі. Його слід було б годувати висококалорійним дитячим харчуванням, але воно коштує дорого, пояснила нянечка Світлана. Так що тепер Анатолій знаходиться при смерті.

"У працівників дитбудинку велике навантаження, і часто вони не можуть надати дітям з ДЦП всю необхідну допомогу при годуванні. У важких випадках, можливо, необхідне годування через зонд", - ідеться в статті.

"Я бачила, як у Торезі годують дітей. Вони витрачають секунд тридцять на те, щоб засунути дитині в рот якусь рідку суміш; та рідина виливається з рота, а вони переключаються на наступну дитину", - розповіла в інтерв'ю Тереза Філлмон, керівниця американської благодійної організації, що допомагає українським дитбудинкам.

Директор дитбудинку Олександр Васякін заперечує, що діти голодують: "Вони хворі, й організм неправильно перетравлює їжу. Ми намагаємося залучити Nestle та інші американські фірми, щоб вони забезпечували нас продуктами, які краще засвоюються".

Зі свого боку, медсестра Джо-Енн Валансола і дієтолог Крістіна Хеглунд, що відвідували дитбудинок у Торезі, теж вважають, що діти страждають від недоїдання. У них великі животи, але тонкі руки й ноги, пояснила Валансола. Філлмон називає Торезький дитбудинок найгіршим серед тих, що вона бачила в Україні.

"Нещодавно Україна знову висловила бажання вступити в ЄС, який закликає її продемонструвати свою готовність до членства шляхом відстоювання прав людини. Одкровення про життя в дитбудинку в Торезі змушують засумніватися, що Україна дійсно йде до цієї мети", - говориться в статті.

Всього в Україні 55 дитбудинків для дітей-інвалідів. Недоїдання — не єдина проблема. "Три колишніх вихованці розповіли, що піддавалися знущанням з боку працівників інших подібних установ", - ідеться в статті. Так, 20-річний Максим Мелецький каже, що в дитбудинку на південному сході країни, куди його перевели у 15 років, співробітники обкрадали дітей, а побиття було звичайним явищем.

"Не всі діти в дитбудинках для інвалідів серйозно хворі: деяких відправляють туди, тому що у них всього лише астма, вовча паща або невуси. Філлмон сказала, що всі інші дитбудинки, що їх вона відвідала — "утримуються в прекрасному стані милосердними людьми". Але тривоги у зв'язку з роботою деяких установ для інвалідів стали поштовхом до урядового розслідування, мета якого — викорінити корупцію в цій системі", - говориться в статті.

Читайте також:

У Харкові 14-річну сироту з дитиною не беруть назад до інтернату

На Буковині вихователь інтернату шість років ґвалтував маленьких хлопчиків

У ніжинському інтернаті через невідому інфекцію померли п'ятеро дітей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: