The Weekly Standard: події в Молдові – крок до наступу на незалежну Україну

Впливовий американський журнал вважає, що Володимир Путін і його команда посилюють контроль над своїми колишніми володіннями.

Впливовий американський журнал The Weekly Standard радить уряду США звернути більш пильну увагу на Молдову.

На думку аналітиків, комуністичний режим в Молдові є просто кроком на шляху до наступу на незалежну Україну, яке очікується вже давно, пише видання.

"З явною зневагою до загравань адміністрації Барака Обами, Володимир Путін і його команда прагнуть до посилення контролю над своїми колишніми володіннями і сусідами", - зазначає автор статті.

На його думку, нещодавня перемога комуністів на парламентських виборах у Молдові може стати серйозним попередженням про прийдешню кризу. І навряд чи події в Молдові випадково співпали із заявою Москви про відновлення порядку в Чечні.

"Чечня межує з Грузією, і багато спостерігачів вважають, що Путін готується до нового нападу на останню в цьому році через територію Чечні", - йдеться в статті.

На передньому краю опозиції проти російської агресії, що відродилася, виступають Польща, Україна, Грузія і Косово, готові відвойовувати свою свободу, отриману за останні 20 років.

"Чи заслуговує Молдова американського втручання? Можливо, ні. Але вірогідна відмова президента Обами від нашого наміру розмістити об'єкти протиракетної оборони в Польщі та Чехії стане гіршим знаком для Москви. Російський експансіонізм знайшов нове життя попри удари світової економічної кризи", - стверджує The Weekly Standard.

Цікаво, що після масових заворушень в Кишиневі (опозиція протестувала проти виборів, на яких перемогу знову здобули комуністи), президент країни Володимир Воронін заявив, що національним інтересам України шкодить "агресивний румунізм".

"Всі ті, хто відкрито надихає неповнолітніх громадян моєї країни фантастичними сценаріями про відтворення Великої Румунії (більша частина молдавської опозиції виступає за приєднання до Румунії – прим. ред.), в першу чергу підривають регіональну стабільність", - сказав він.

Читайте також:

Росія планує ввести проти України санкції "за реабілітацію нацизму"

Україна видала Молдові "організаторів державного перевороту"

ЗМІ: Москва передала Кишиневу газові гранати для придушення демонстрацій

"Велика Румунія" загрожує територіальній цілісності України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: