"Ті, що вражають": історія лікаря, який став символом у боротьбі з COVID-19

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Ті, що вражають": історія лікаря, який став символом у боротьбі з COVID-19

У нього був особливий підхід до кожного хворого.

Щорічна премія ТСН традиційно нагороджує українців, які виявили стійкість, сміливість, рішучість у буремних подіях року, що минув. Сьогодні - історія третя. На жаль, про людину, що загинула. Лікар-терапевт із містечка Почаїв у Тернопільській області Іван Венжинович увесь рік рятував людей від COVID-19, але сам від коронавірусу врятуватися не зміг. Він став символом усіх медиків, які воюють на передовій із коронавірусом.

Про це йдеться 6 січня у сюжеті ТСН.19:30. 

Очі Івана Венжиновича дивилися на українців з білбордів чи не усіх міст України. Вони були в оточенні сердечок і слів "дякую". Обличчя лікаря стало символом медиків, які виснажливо працюють в умовах пандемії.

У нього був особливий підхід до кожного хворого, згадує медсестра Марія Семенюк, яка більше 20 років пропрацювала з ним пліч-о-пліч у терапевтичному відділенні.

"Людяність, доброта, а люди горнуться до таких, тим більше, що люди йдуть з проблемами, хочуть бути почуті. Він просто був людиною з великою букви", - каже медсестра.

До самої смерті він працював на виснаження, кажуть колеги. Звичайний терапевт стаціонару щоранку робив обхід-огляд не лише свого відділення. Виходив на роботу і у вихідні. Пацієнти просилися саме до цього лікаря. Іван Венжинович помер кілька місяців тому, але до нього досі йдуть хворі.

"Ті, що вражають": історія лікаря, який став символом у боротьбі з коронавірусом

"Ті, що вражають": історія лікаря, який став символом у боротьбі з коронавірусом

"Дехто навіть не знає, що він помер, але приходять до нас в відділ, питають, чи він є, бо хочуть потрапити до нього на прийом", - каже Орися Харитонюк, старша медсестра терапевтичного відділення.

Він не був сімейним лікарем, хоча більше двадцяти років пропрацював терапевтом у стаціонарі, але увесь Почаїв, навколишні села - усі сприймали його саме як сімейного лікаря.

"Він просто був названим сімейним лікарем, тобто були сім'ї, які його кликали, може це незаконно - і до дітей, і до батьків і до себе, і до дружин, і до чоловіків, він був справжнім сімейним лікарем, не по паперах", - говорить удова Ірина Венжинович.

Почаїв досі не може оговтатися від цієї втрати. Іван Венжинович помер наприкінці вересня, йому був 51 рік. Тоді він разом з дружиною - теж медиком цієї лікарні - взяв відпустку. Вирішили відпочити і поїхати до сина у Львів, який навчається там на лікаря. Але незадовго до відпустки Венжинович захворів і поїздку довелося відкласти. Перебіг хвороби був стрімкий -  двобічна пневмонія. Смерть спричинив легеневий тромб, який за словами медиків, утворився як ускладнення від коронавірусу.

469 медичних працівників померло від коронавірусу в Україні з початку пандемії і четверо з них лише за минулу добу. Ірина Венжинович вважає, що ця нагорода від ТСН не лише для її чоловіка, а присвячується усім медикам, які пішли з життя через COVID-19.

Наступна публікація