Тігіпка названо претендентом на посаду глави Партії регіонів

Окрм Тігіпка Партію регіонів можуть очолити Микола Азаров та Олександр Єфремов.

У квітні відбудеться з'їзд Партії регіонів, на якому члени пропрезидентської політичної сили оберуть собі нового лідера. Одним з найбільш вірогідних кандидатів на цей пост є новообраний віце-прем’єр Сергій Тігіпко: 13% голосів на виборах президента свідчать про перспективність політика. Втім, спочатку Тігіпку доведеться відмовитись від розвитку власної партії "Сильна Україна" та вступити до лав Партії регіонів, зазначає газета "Дело".

Вакансія глави найбільшої парламентської партії відкрилася у зв'язку з обранням Віктора Януковича президентом.

Як з'ясувало "Дело", у лавах регіоналів зараз розглядаються три найбільш вірогідні кандидатури. Кожну з них лобіюють різні групи впливу в партії. "Лідером партії стане Микола Азаров однозначно", - запевнив представник старої гвардії Партії регіонів, її засновник Володимир Рибак. Йому на противагу виступають молоді регіонали. "Ми плануємо вибрати на цю посаду Олександра Єфремова, він прекрасна консолідуюча кандидатура", - переконана регіоналка Юлія Новікова. Саме Єфремова наприкінці минулого тижня призначили главою фракції Партії регіонів у Верховній раді.

Проте найбільш несподіваною і водночас, як стверджують джерела, близькі до самого глави держави, найбільш реальною є кандидатура новопризначеного віце-прем'єра Сергія Тігіпка. "Тігіпко набрав на президентських виборах 13% голосів виборців, це хороший заділ на майбутнє для Партії регіонів", - зазначило джерело в Адміністрації президента. За його даними, пропозицію очолити Партію регіонів Тігіпко отримав від президента Віктора Януковича в комплекті з постом віце-прем'єра. При цьому Тігіпко нібито погодився відмовитися від розвитку свого особистого політичного проекту - партії "Сильна Україна". У разі ж, якщо план по висуненню Тігіпка на пост головного регіонала провалиться, політик залишив за собою право одразу перейти в опозицію.

Його головний суперник - Єфремов - не виключив варіант обрання главою партії Тігіпка. "Подивимося", - туманно відзначив Єфремов. Проте він підкреслив, що для того, щоб очолити партію, в неї потрібно спочатку вступити. Хоч і не заперечив, що вступити в партію - справа п'яти хвилин. Активний учасник усіх парламентських баталій регіонал Михайло Чечетов визнав, що хотів би бачити в лавах своєї політсили Сергія Тігіпка. "Так, було б непогано, якби він вступив в наші ряди, але обрання його нашим лідером вважаю малоймовірним", - запевняє Чечетов. Його соратник Борис Дейч відносить реалізацію такого сценарію до далекої перспективи.

"Щоб очолити партію, в ній потрібно спочатку попрацювати рядовим членом, а вже обрання лідером Сергія Тігіпка зовсім не можу коментувати", - вважає він. У свою чергу новообраний міністр юстиції Олександр Лавринович вступ Тігіпка до рядів Партії регіонів лише вітає. "Я підтримуватиму його вступ до нашої партії, це було б для нас цінним придбанням", - відзначив Лавринович. Разом з тим він запевнив, що питання обрання нового лідера, у тому числі й Тігіпка, має пройти серйозне обговорення серед всіх регіоналів, яких на даний момент більше 1,2 млн людей.

Партія регіонального відродження України (первинна назва Партії регіонів) була створена напередодні парламентських виборів 1998 року і офіційно зареєстрована в Мін’юсті 6 листопада 1997 року. 3 березня 2001 року Партія регіонів отримала свою нинішню назву. В різний час партію очолювали Володимир Рибак, Микола Азаров, Володимир Семиноженко. 19 квітня 2003 року на V з'їзді Партії регіонів Віктор Янукович обраний головою партії, а 19 квітня 2008 року на XI з'їзді знов переобраний на цю посаду. Зараз в 27 регіональних відділеннях партії зареєстровані і працюють понад 11,6 тисяч партійних організацій. Чисельність партії складає більше 1,2 млн людей. На позачергових парламентських виборах 2007 року Партія регіонів отримала 179 мандатів.

Читайте також:

Міністр фінансів: Тимошенко довела країну до катастрофи

Українською економікою керуватимуть фахівці зі сільського господарства

Західні ЗМІ: прем'єром України став "похмурий тип", який поховав помаранчеве майбутнє

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: