Тігіпко: Чекати милостей від Москви не варто. Треба наводити лад у власному газовому господарстві

Відмова від штрафів в обмін на готовність стримати апетити щодо ставки транзиту – це розумний компроміс.

Кандидат в Президенти України Сергій Тігіпко відзначив, що «добре, що Україна і Росія вважають за краще домовлятися, а не воювати. Але без змін внутрішньої енергетичної політики Україні не обійтися». Так він прокоментував підсумки переговорів прем’єр-міністрів Володимира Путіна та Юлії Тимошенко в Ялті щодо питання співпраці у сфері постачання і транзиту газу.

Зокрема, він нагадав, що сторони дійшли згоди, що «Газпром» не буде штрафувати НАК «Нафтогаз» за недобір газу, а ставка транзиту по українській території буде в 2010 році підвищена з 1,7 до 2,7 долара за тисячу кубометрів на 100 км.

«Відмова від штрафів в обмін на готовність стримати апетити щодо ставки транзиту – це розумний компроміс. Крім того, переговори показали, що ні Київ, ні Москва не зацікавлені в новій «газовій війні» і будуть все робити, щоб її уникнути. Це важливий результат Ялти. Але одного цього мало. Адже проблема сьогодні полягає в тому, що у НАК елементарно немає грошей для розрахунків з «Газпромом», – заявив Тігіпко.

На його думку, Кабмін займається відвертим популізмом, коли відкладає доведення тарифів на газ і електроенергію до економічно обгрунтованого рівня до 2013 року. Ситуація, коли громадянам виставляють рахунок на газ, який лише на 60% покриває собівартість його видобутку в Україні, є абсолютно неприйнятною. «На вчорашніх переговорах двох прем’єрів рефреном звучала одна думка: питання своєчасності оплати за спожите Україною паливо не може бути предметом дискусій. Москва ясно дала зрозуміти, що продавати газ у борг не буде. А це означає, що популізм уряду веде до того, що, коли розраховуватися остаточно стане нічим, ми одержимо навіть не війну, а беззастережну капітуляцію», – відзначив кандидат в президенти.

Читайте також:

Тігіпко вважає, що Президенти України і Росії перетворюють міждержавні контакти на шоу

Тігіпко: доки корупціонери при владі, порядку в землекористуванні у нас не буде

Тігіпко: Чинячи опір приватизації ГТС, Кабмін зводить нанівець транзитний потенціал України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: