Тігіпко: для виходу з кризи потрібна політична воля і програма створення робочих місць

Всесвітній день дій за гідну працю - потужний привід нагадати властям, що саме вони відповідальні за зростання безробіття і погіршення умов праці.

Для виходу з кризи потрібні політична воля і програма створення якісних робочих місць, заявив Сергій Тігіпко.

«Всесвітній день дій за гідну працю - потужний привід нагадати властям, що саме вони відповідальні за зростання безробіття і погіршення умов праці на підприємствах України» - так Тігіпко прокоментував звіт про ситуацію на українському ринку праці, оприлюднений у зв’язку з проведенням 7 жовтня Всесвітнього дня дій за гідну працю. За рівнем середньої зарплати Україна (164 євро в місяць) удвічі відстає від країн-сусідів: у Росії - 315 євро, Польщі - 637евро, Словенія - 1213 євро. Дефіцит інвестицій в обладнання робочих місць призводить до високого рівня виробничого травматизму. Щороку в Україні на виробництві гине 1500-1800 працівників, а інвалідами стають близько 15 тисяч чоловік.

«Не дивлячись на зростання безробіття, антикризової програми стимулювання зайнятості уряд навіть не розробив, - заявив Сергій Тігіпко. - Разові подачки тим чи іншим галузям не вирішують проблеми, вони лише створюють ілюзію бурхливої діяльності чиновників і народжують питання з приводу реальних одержувачів бюджетних грошей».

«Необхідно починати зі зниження нарахувань на зарплату, які стягуються на користь соцфондів, і зведення їх в єдиний соціальний податок. Це не лише дасть стимул до легалізації зарплат і їх підвищення, але й спонукає бізнес до виходу з податкової тіні. Що, у свою чергу, призведе до зростання доходів соцфондів. І все це не вимагає якихось бюджетних витрат, - говорить Сергій Тігіпко. - Прийняттю простих, зрозумілих і ефективних заходів зараз заважає тільки передвиборний популізм уряду».

Читайте також:

Тігіпко: Боргові зобов’язання України можуть вийти з-під контролю

Тігіпко: Український парадокс: економіка оживає, а бюджет вмирає

Тігіпко: уряд не врятує вуглепром, але погубить енергетику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: