Тігіпко: доки корупціонери при владі, порядку в землекористуванні у нас не буде

Правовий статус більшості земельних наділів залишається невизначеним, на одну й ту ж ділянку видаються по два і більше державних акти.

«Відсутність Земельного кадастру дозволяє чиновникам і нечистим на руку бізнесменам безперешкодно наживатися на земельних махінаціях. А депутати обслуговують їх інтереси».

Так кандидат у президенти України Сергій Тігіпко прокоментував провал голосування в парламенті з проекту Закону «Про державний земельний кадастр.

Тігіпко відзначив, що документ був внесений на розгляд Верховної Ради ще у 2004 році. Світовий банк виділив кредит в 200 млн доларів на створення необхідних баз даних. «Минуло п’ять років - закон не прийнятий, кредит так і залишився неосвоєним, а в питаннях землеустрою панує хаос. Зі всіх сільрад вилучено поземельні книги. Правовий статус більшості земельних наділів залишається невизначеним, на одну й ту ж ділянку видаються по два і більше державних акти, жоден орган не стежить за дотриманням цільового призначення земельних ділянок. У заповідних місцях і в водозахисних зонах зростають цілі котеджні містечка. До розкрадання землі доклали руку і влада, і опозиція. Президент ветував у 2007 році закон про кадастр, правляча коаліція два роки тягнула з внесенням нової редакції проекту закону, а опозиція не підтримала проект під час останнього голосування. Мотиви політиків зрозумілі - земельні махінації годують дуже багатьох із них», - відзначив він.

«Всі сумнівні операції із землею, здійснені до прийняття Закону про Земельний кадастр, мають бути переглянуті, а всі операції із земельними ділянками мають здійснюватися виключно на підставі закону» - вважає Тігіпко.

Читайте також:

Тігіпко: Уряд запускає руку в бюджети наступного десятиліття

Тігіпко: Нацбанк повинен кредитувати економіку, а не уряд

Тігіпко: МВФ втомився від брехні і популізму української влади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: