Тігіпко підтримав Януковича в питанні перегляду газових угод з Росією

Політик заявив, що його позиція щодо газового питання з Росією ближче до позиції Віктора Януковича, і запропонував поділити "Нафтогаз" на три частини.

Лідер партії "Сильна Україна" Сергій Тігіпко, який посів третє місце (13,05% голосів) в першому турі президентських виборів, виступає за перегляд підписаних минулого року Москвою і Києвом угод по газу.

"Тут потрібна прозорість. Я впевнений, що нам все одно доведеться ще раз поглянути на ці контракти", - сказав Тігіпко.

За його словами, сьогодні Росія поставляє газ в Україну за європейськими цінами, "проте найчастіше він виявляється дорожчим, ніж в інших країнах Європи".

"При цьому наші тарифи на транспортування нижче. Я думаю, ми повинні повернутися до цього питання", - сказав Тігіпко.

Тігіпко також висловився з приводу можливого продажу Росії та ЄС частки в "Нафтогазі". Він сказав, що не проти такої угоди, якщо українська компанія - відповідно до рекомендацій Євросоюзу - буде розбита на три окремі бізнеси: з видобутку, транспортування і зберігання газу.

"Після цього ми можемо зберегти за собою контрольний пакет, продати 25% Росії, 25% європейцям, і тоді вийде абсолютно ясна організаційна структура", - сказав Тігіпко.

Крім того, Тігіпко знову заявив, що виступає за хворобливі, але необхідні для України економічні реформи і жорсткість бюджету, що дозволить Києву залучити допомогу Міжнародного валютного фонду.

Також Тігіпко вкотре заявив, що не буде підтримувати жодного з двох кандидатів у президенти у другому турі виборів. Разом з тим він відзначив, що його позиція з газового питання ближче до тієї, якої дотримується Віктор Янукович.

Тігіпко також сказав, що - незалежно від того, який кандидат переможе - він готовий до "прагматичної, чесної розмої" щодо того, щоб обійняти посаду прем'єр-міністра.

Раніше нинішній прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що запропонувала Тігіпку зайняти прем'єрське крісло в разі її перемоги на виборах.

У відповідь Тігіпко сказав "попередє ні". Пізніше екс-кандидат назвав зроблену йому пропозицію з боку Тимошенко більш вагомою, ніж пропозицію лідера Партії регіонів Віктора Януковича.

Читайте також:

Тігіпко: пропозиція Тимошенко вагоміша, ніж Януковича

Тігіпко вирішив співпрацювати з Ющенком

Тігіпко призначив Жака Ширака мером Києва

Тігіпко створить блок на позачергові вибори в Раду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: