Тігіпко планує стати прем’єром після дострокових виборів в Раду

Політик вважає, що сідати в крісло прем'єра безперспективно, якщо не мати власної фракції в парламенті.

Лідер "Сильної України " Сергій Тігіпко, який зайняв третє місце в першому турі президентських виборів, заявив, що розраховує на дострокові парламентські вибори, які забезпечать йому необхідну підтримку, щоб стати прем'єром.

Він підтвердив, що про перспективу зайняти крісло голови уряду з ним вели переговори і переможець другого туру Віктор Янукович, і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

"Переговори були. З Віктором Януковичем ми зустрічалися тричі за останні тижні, з Юлією Тимошенко - чотири рази", - розповів Тігіпко.

"Зокрема, з Віктором Федоровичем зупинилися на наступному: він проведе консультації з парламентською більшістю, після чого визначиться з кандидатурою премьер- міністра. Я вважаю, що це чесна і цивілізована позиція", - вважає Тігіпко.

Політик не виключає, що може бути призначений головою уряду за підсумками дострокових парламентських виборів, які, на його думку, повинні пройти на Україні.

"Керувати урядом, не спираючись на свою фракцію в парламенті і не маючи в своєму розпорядженні політичної підтримки, дуже ненадійно. Що ти можеш, якщо не маєш політичного впливу на ситуацію? Хіба що бути технічним виконавцем. Але цього дуже мало, щоб провести реформи", - сказав він.

"Як тільки Віктор Янукович стане президентом, він отримає шанс створити нову більшість у Верховній раді, - вважає Тігіпко. - Настрої депутатів міняються. Фракція Володимира Литвина вже голосує разом з фракцією Януковича. Тобто у Тимошенко більшості де-факто немає. Партія регіонів сьогодні активно веде переговори - нова коаліція може відбутися. Інакше будуть оголошені дострокові парламентські вибори. Парламент, що діє, сказав він, може бути розпущений, наприклад, на тій підставі, що 150 депутатів з фракції Партії регіонів складуть свої мандати. Подібне в Україні вже було", - додав політик.

Тігіпко упевнений, що новий президент не зможе нормально працювати з цим складом Верховної ради.

"Річ у тому, що зараз серед депутатів дуже багато людей, які ставлять свої особисті або партійні інтереси вище за інтереси держави, країни, громадян. Вони не готові до серйозних реформ. Це перше. Друге - через два роки у нас чергові парламентські вибори. Вийде, що президент тільки почне реформи - і вони відразу ж гальмуватимуться неминучим популізмом нової передвиборної кампанії. Адже голові держави необхідно отримати п'ять років стабільності, щоб за рік-півтора провести всі непопулярні рішення, а потім, отримавши результат, відзвітувати перед виборцями і, можливо, йти на нові президентські вибори. За п'ять років можна дуже серйозно змінити країну. Я в цьому впевнений", - сказав Тігіпко.

Нагадаємо, раніше Тігіпко  висловив впевненість, що команда прем'єр-міністра, кандидата в президенти України Юлії Тимошенко звертатиметься до судів, але "нового Майдану не буде".

"Доля виборів вирішена. Безумовно, будуть звернення команди Юлії Тимошенко до судів, але нового Майдану не буде", - цитує Тігіпка його прес-служба.

Читайте також:

Тігіпко переконаний, що нового Майдану не буде

Тігіпко повернув собі компанію з вибивання боргів

Янукович поставив "талановитих" Тігіпка і Яценюка в чергу

Тігіпко: і в Москві, і у Вашингтоні мене недооцінили
 

ВідеоТігіпко про прем’єрське крісло

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: