Тігіпко: Подорожчання газу – виклик для держави

Навіть оптимістичний сценарій передбачає, що газ серйозно подорожчає, що зробить нерентабельною роботу найбільших металургійних, хімічних підприємств, а також більшості енергогенеруючих компаній

Якщо формула розрахунку ціни газу для України не буде відкоректована, наступного року цілі галузі промисловості стануть збитковими, заявив кандидат в президенти Сергій Тігіпко коментуючи інформацію про прогнозні середньорічні ціни на газ, які «Нафтогаз України» направив до Мінекономіки та Мінпаливенерго.

Нагажаємо, що у повідомленні наголошується, що ці ціни будуть використані для підготовки прогнозних макроекономічних показників на 2010 рік, зокрема, параметрів держбюджету. Розрахунковий коридор ціни газу становить $295-337 за тис. кубометрів.

«Навіть оптимістичний сценарій передбачає, що газ серйозно подорожчає, – каже політик. – Це зробить нерентабельною роботу найбільших металургійних, хімічних підприємств, а також більшості енергогенеруючих компаній».

За словами Тігіпка, в цій ситуації у держави є тільки два виходи: або різко підвищити ціни на енергоносії для населення та промисловості, або ініціювати переформатування газових контрактів з «Газпромом».

«Якщо уряд і парламент не зроблять ні того, ні іншого і продовжать фінансувати дефіцит коштів за рахунок нових кредитів, збанкрутують вже не підприємства, а вся країна», – упевнений Сергій Тігіпко.

Читайте також:

Тігіпко: Промисловості і економіці потрібна не стабільна, а справедлива ціна газу

Тігіпко: Україна повинна використовувати вигоди від свого серединного положення між ЄС і Росією

Тігіпка обрали головою Трудової партії, яку перейменували в "Сильну Україну"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: