Тігіпко пообіцяв у повному обсязі повернути пільги чорнобильцям

Дата публікації
Перегляди
2090
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Тігіпко пообіцяв у повному обсязі повернути пільги чорнобильцям

Чорнобильці на мітингу. Ілюстрація / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Проте лишається незрозумілим питання обсягу пенсій.

Віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко пообіцяв, що пільги для чорнобильців будуть відновлені у повному обсязі.

Про це повідомив під час проведення акції протесту під Кабміном один з лідерів чорнобильських організацій.

Раніше кілька представників розповідаючи про попередні результати переговорів представників чорнобильців з урядом.

За його словами, на даний момент головним залишається питання, чи одержать чорнобильці свої пенсії у повному обсязі чи ні. Він розповів, що зараз робоча група, яка складається з представників чорнобильців і уряду, розглядає проект документа, яким передбачається, що з 4 листопада всі соціальні виплати чорнобильцям проводитимуться в повному обсязі.

Також він відзначив, що досягнуто домовленості про те, що підписані Тігіпком документи про скорочення пільг для чорнобильців буде відкликано.

Після цього представник чорнобильців заявив, що керівники акції ухвалили рішення згорнути її, проте чорнобильці, які пікетують Кабмін, відповіли несхвальним гулом і словами "Ні!".

Інший представник робочої групи з боку чорнобильців зазначив, що Тігіпко пообіцяв до 12:00 2 листопада надати копію документа про відкликання протокольного доручення про скорочення пільг для чорнобильців. При цьому представник робочої групи закликав пікетувальників не розходитися, поки цю обіцянку з боку властей не буде виконано.

Близько 11:40 чорнобильські організації, які виступили організаторами акцій протесту проти скасування соціальних пільг, вирішили їх припинити у зв'язку із прийняттям до уваги їх вимог Кабінетом Міністрів.

Про це повідомив член переговірної групи від чорнобильців, член організації "Чорнобильський спас" Петро Прокопенко.

"Керівники й громадські організації, які оголошували ці акції, прийняли рішення, що акцію на цей момент ми припиняємо. Те, що не розходяться люди, це просто відбувається піар певних політичних сил", - сказав Прокопенко.

З його слів, Кабінет Міністрів взяв до уваги економічні вимоги чорнобильців.

Він повідомив, що 1 листопада представники чорнобильських організацій провели зустріч із першим віце-прем'єр-міністром, міністром економічного розвитку й торгівлі Андрієм Клюєвим, а в середу - з віце-прем'єром, міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком.

"Сьогодні всі питання, які ми поставили перед Сергієм Тігіпком, - нас почули, і практично дано відповідні вказівки на місцях. У першу чергу відкликаються різні незаконні документи, вказівки Пенсійному фонду. Також відкликаються вказівки Пенсійному фонду перераховувати пенсії чорнобильцям, незважаючи на судові рішення", - зазначив Прокопенко.

Таким чином, з його слів, всі пенсії будуть виплачуватися в колишніх розмірах.

Крім того, Прокопенко зазначив, що встановлюються також гарячі телефонні лінії, за якими будь-який громадянин може зателефонувати, якщо в нього виникнуть проблеми з виплатами пенсії, і з кожного конкретного випадку проблема буде вирішуватися.

Нагадаємо, 1 листопада під стінами Ради проходив мітинг чорнобильців. Невдоволення мітингувальників переросло в активні дії: вони почали ламати паркан, який розташований по периметру Верховної ради. Зламавши паркан, мітингувальники прорвалися до входу в будівлю парламенту, але правоохоронці заблокували вхід і відтіснили чорнобильців. Близько 500 осіб заполонили подвір'я Верховної ради. Потім чорнобильці пішли в рукопашний на "Беркут" прямо під дверима Ради, але беркутівці їх відтіснили.

Читайте також:

БЮТ: уряд врізав пенсії чорнобильцям

Пенсійний фонд не має грошей на пенсії чорнобильцям

Регіонал каже, що чорнобильці не злякали нардепів

Чорнобильці під Радою кричали "Ось Юля, б..., прийде - вона вам покаже!"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2090
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація