Тігіпко: Пора жорстко заперечити проти роздачі українцям румунських паспортів

Саміт Центрально-європейської ініціативи в Бухаресті необхідно використовувати для рішучої розмови з румунською владою

Кандидат в Президенти Сергій Тігіпко вважає, що «саміт Центрально-європейської ініціативи в Бухаресті необхідно використовувати для рішучої розмови з румунською владою». Так він висловився у зв’язку з початком наради голів урядів і міністрів закордонних справ групи держав Центральної і Східної Європи.

За словами Тігіпка, представники України збираються говорити про європейську і євроатлантичну інтеграцію. Натомість варто було б поставити перед Бухарестом питання про неприпустимість практики видачі румунських паспортів громадянам України.

У цьому контексті, Тігіпко нагадав, що днями президент Румунії підписав прийнятий 28 жовтня закон, що спрощує надання румунського громадянства. Згідно нормам закону, правом його отримання наділені особи, що були румунськими громадянами, зокрема, проживаюча на території Румунія в межах до 1940 року, а також їх нащадки до третього коліна, що втратили громадянство за не залежними від них обставинами. Це означає, що румунами по паспорту тепер можуть стати сотні тисяч жителів Чернівецької області, а також Ізмаїльського і Ренійського районів Одещини.

«Такі рішення румунською влади не можна розглядати інакше, як відверту претензію на розмивання українського суверенітету над прикордонними територіями, які політики в Бухаресті одностайно називають такими, що «несправедливо відняли Сталіним». І ті, хто соромиться ставити ці питання румунам в обличчя, не повинні взагалі займатися зовнішньою політикою України», - реземував Сергій Тігіпко.

Читайте також:

Тігіпко: Не треба перетворювати боротьбу з епідемією на карнавал

Тігіпко: МВФ втомився від брехні і популізму української влади

Тігіпко: Нацбанк повинен кредитувати економіку, а не уряд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: