Тігіпко: Потрібно вчитися домовлятися з Москвою. ЄС в конфліктних ситуаціях буде не на нашому боці

Києву потрібно вчитися домовлятися з Москвою. ЄС в конфліктних ситуаціях буде не на нашому боці.

Кандидат в президенти Сергій Тігіпко вважає, що Києву потрібно вчитися домовлятися з Москвою. ЄС в конфліктних ситуаціях буде не на нашому боці. Так він прокоментував ситуацію навколо транзиту російської нафти через територію України.

Вчора уряд Словаччини зробив заяву, що Росія попередила країни ЄС про можливе припинення постачання палива по нафтопроводу «Дружба» через розбіжності з Україною про умови транзиту. Київ намагався домогтися підвищення транзитної ставки та закріплення обсягів за принципом «качай або плати». У пресі відразу заговорили про «нафтову війну», нібито пов’язаною з виборами в Україні. У результаті «Транснафта» і «Укртранснафта» домовилися про підвищення ставки транзиту на третину, але від закріплення обсягів прокачування російська сторона відмовилася.

«Вся ця історія показала, що Росії вдалося створити стійкий альянс зі споживачами її енергоносіїв, направлений проти країн-транзитерів. Показово, що саме словаки першим підняли галас, що дозволило Москві уникнути звинувачень у тиску на Україну. Підписаний восени між РФ і ЄС Меморандум про механізм раннього попередження довів свою працездатність. Тепер Київ виставлятимуть в непривабливому світлі, навіть якщо ми будемо абсолютно правими», - відзначив Тігіпко.

Він додав, що українським дипломатам і енергетикам необхідно уважно проаналізувати цю нову реальність і не мати ілюзій на рахунок «друзів і адвокатів» України в Євросоюзі. «Потрібно бути готовим до того, що в окремих ситуаціях нам доведеться жертвувати симпатіями європейців заради відстоювання корінних національних інтересів у галузі енергетики. Проте в цілому енергетичні війни мають бути поставлені за межу допустимого», - відзначив кандидат в президенти.

Читайте також:

Тігіпко: Державні фінанси дійшли до крайньої межі

В Інтернет-опитуваннях Тігіпко вийшов на друге місце серед кандидатів в президенти

Тігіпко: з вини політиків Україна постраждала від кризи більше, ніж всі країни СНД

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: