Тігіпко розповів, як з України зробити Фінляндію

Тігіпко пропонує запросити до України фахівців з великих міжнародних компаній для формування стратегії розвитку країни.

Екс-кандидат в президенти, лідер партії "Сильна Україна" Сергій Тігіпко заявив, що для економічного прориву Україні необхідний ефективний менеджмент і радикальні реформи. 

"Сьогодні я не хочу підтримувати жодного з двох кандидатів і нести відповідальність за їх популізм. Щоб підняти країну, доведеться займатися непопулярними речами. Потрібно буде розгрібати все це болото", - заявив він в інтерв’ю журналу "Корреспондент".

За його словами, треба "закочувати рукави, проводити 10-20 нарад в день". "Я знаю з досвіду: якщо особисто не займешся всіма справами, доручиш замам, нічого не буде зроблено. До того ж не хочу до виборів погоджуватися на якісь пропозиції. Щоб потім люди, а це 3 млн. чоловік, які проголосували за мене, не сказали: "Продався". Я цього не хочу, оскільки дуже ціную довіру своїх виборців", - відзначив Тігіпко.

На питання, чи готовий він очолити уряд після виборів, Тігіпко відповів, що якщо майбутньому президентові знадобитися "робоча конячка", то він готовий.

"Потрібно буде домовитися про нормальну роботу, мінімум на два роки, заручитися підтримкою в парламенті, розробити стратегію. Запросити, врешті-решт, міжнародні компанії, які вивчать стартові можливості країни. Все це проходили. Та ж Фінляндія, коли розпався Радянський Союз (25% фінського експорту доводилися тоді на СРСР), вступила в затяжну економічну кризу. Безробіття - 18%", - заявив політик.

За його словами, фінни запросили фахівців, які розробили їм нову економічну стратегію, а в кінці 90-х Фінляндія стала членом Євросоюзу, і сьогодні вона - одна з найбагатших країн світу.

"Ми можемо пройти той же шлях. Звернутися до крупних міжнародних компаній - Boston Consulting Group, McKinsey або іншим. У них дуже хороші фахівці. Вони вивчать ситуацію, вироблять стратегію розвитку, розставлять пріоритети. Я це робив для свого бізнесу з Deloitte. Те ж саме можна зробити і в загальнонаціональному масштабі. Країну потрібно вигідно "піднести". Щоб інвестор хотів сюди вкладати гроші", - вважає Тігіпко.

"Перше - загальний план розвитку, друге - конкретні кроки втілення. Коли ми розробляли стратегію розвитку мого банку (Тас-комерцбанк), то майстер-план займав півтори тисячі сторінок. А скільки це в масштабі країни? У рази більше. Вирішили розвивати транзитні можливості - і працюємо над цим. Подивилися, що можемо зробити для аграріїв, - і розвиваємо. Упроваджуємо самі передові технології.

Читайте також:

Тігіпка здивували слова Тимошенко про його згоду бути прем’єром

Тимошенко: я рада, що Тігіпко погодився стати прем'єром

Тігіпко готовий бути прем’єром як у Тимошенко, так і у Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: