Тігіпко розцінює будівництво "Північного потоку", як очевидну загрозу для України

Політик вважає, що влада не повинна спокійно спостерігати за будівництвом газогону в обхід України та має порозумітися з Росією.

"Українська влада залишається байдужим спостерігачем процесу, який виведе країну на узбіччя міжнародного газового бізнесу", - заявив кандидат в президенти Сергій Тігіпко, коментуючи інформацію про видачу Німеччиною дозволу на будівництво ділянки газопроводу Nord Stream в своїх територіальних водах. Про це повідомили в прес-службі Тігіпка.

Як наголошується в повідомленні, Німеччина стала останньою в списку країн, що видали відповідний дозвіл. Вже в січні-лютому 2010 року консорціум Nord Stream має намір залучити кредит в $4 млрд під фінансування будівельних робіт.

"Узгодження проекту з будівництва газопроводу "Північний потік" всіма зацікавленими сторонами – поганий сигнал для України. Ця труба здатна забрати у нас значну частину транзитного потоку", – вважає Сергій Тігіпко.

"Не можна недооцінювати загрозу будівництва обхідних труб. У 2001 році наша влада проморгала будівництво Росією обхідної гілки нафтопроводу Суходольна-Родіонівська, внаслідок чого Україна втратила майже половину нафтового транзиту. Зараз ситуація повторюється, тільки в значно більшому масштабі", – впевнений кандидат у президенти.

На думку політика, в України ще є можливість зупинити будівництво обхідної труби. "Nord Stream – дуже дорогий проект як в будівництві, так і в експлуатації. Росія будує цю трубу перш за все тому, що не порозумілася з Україною відносно експлуатації її ГТС. Європа підтримує Москву тому, що не хоче повторення газової кризи. У нас ще є шанс переконати і тих, і інших", – говорить Сергій Тігіпко.

"Для цього необхідно вийти з пропозицією про приватизацію ГТС, в результаті якої Україна збереже контроль над трубою, а Європа та Росія забезпечать прозорість її експлуатації", - додав він.

Читайте також:

Тігіпко: Сталін і його політика заслуговують засудження без будь-яких "але"

Жінки воліють голосувати за Тимошенко і Тігіпка, а чоловіки за Тимошенко і Януковича

Швеція дозволила Росії прокладати "Північний потік"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: