Тігіпко: ситуація навколо глави НБУ свідчить про параліч всієї системи влади

Ющенко використовує Стельмаха для війни проти уряду. Не виключено, що президент спробує зірвати платіж за газ, спожитий в січні, щоб перешкодити проведенню другого туру виборів, в якому Ющенка точно не буде.

Кандидат в президенти України Сергій Тігіпко заявив, що в розпал кризи Україну прирікають на неефективну, а часто і авантюрну валютно-фінансову політику. Так він прокоментував ситуацію навколо голови Національного банку Володимира Стельмаха, п’ятирічний період повноважень якого закінчується сьогодні.

Нагадаємо, раніше глава групи радників НБУ Валерій Литвицький заявив, що Стельмах не збирається писати заяву про відставку, а передати повноваження відповідно до закону він може тільки призначеному Верховною Радою за поданням президента голові, і те лише після того, як буде проголосована відставка діючого глави НБУ.

За словами Тігіпка, нинішній голова НБУ несе особисту відповідальність за те, що відбувалося з гривнею в кінці минулого року. Стельмах також причетний і до багатьох сумнівних з погляду законності і принципів чесної конкуренції операцій Нацбанку цього року.

«Ющенко використовує Стельмаха для війни проти уряду. Не виключено, що президент спробує за допомогою головного банкіра країни зірвати платіж за газ, спожитий в січні, щоб перешкодити проведенню другого туру виборів, в якому Ющенка точно не буде», - відзначив Тігіпко.

Проте Тігіпко додав, що відповідальність за нинішній стан справ несуть всі політичні сили, що забули про те, що серед функцій Нацбанку немає завдання шкоди іміджу того або іншого політика, а заразом і нарощування кризових явищ в економіці.

«Якщо представлені в парламенті сили і діючий президент хотіли б хоч наприкінці зробити щось корисне для країни, вже в найближчий день Стельмах був би відправлений до відставки, а на його місце призначений професійний фінансист, який би стежив за курсом гривні, а не динамікою рейтингів тих або інших кандидатів», - реземував Тігіпко.

Читайте також:

В українських містах Тігіпко популярніший за Тимошенко

Тігіпко не хоче бути прем’єром за президента-Тимошенко

Тігіпко: антикорупція виродилася в передвиборний піар

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: