Тігіпко: Сталін і його політика заслуговують засудження без будь-яких "але"

Надання історії національного забарвлення завжди загострює відносини з сусідніми народами. Чесна розмова про ХХ століття в ціннісних категоріях значно посилила б позиції України.

Якщо українські політики хочуть мати моральну перевагу в дискусії про «загальну історію», їм потрібно виступати з антитоталітарних, а не націоналістичних позицій, заявив кандидат в президенти України Сергій Тігіпко, висловлюючись у зв’язку зі 130-річчям Йосипа Сталіна, що припадає на 21 грудня.

Тігіпко підкреслив, що останніми роками в українському суспільстві багато говорять про історію, але з подачі Віктора Ющенка навіть правильні питання ставляться під націоналістичною точкою зору, що не тільки не сприяє моральному очищенню українського народу, а скоріше розколює його і сварить із сусідами.

«Засудження сталінізму, аналіз всіх його злочинів безвідносно етнічної приналежності жертв, обговорення того, як не допустити відродження авторитаризму, – така розмова про минуле може не тільки консолідувати українців, але й завоювати симпатії інтелектуальних кіл Росії, Польщі, Білорусі, інших країн, що переживають складний процес переосмислення своєї історії», – відзначив Тігіпко.

Він також звернув увагу на те, що в Росії мають місце небезпечні тенденції виправдання Сталіна, затушовування його лиходійств і випинання досягнень у справі побудови великої держави. Все це, за словами Тігіпка, відбувається з мовчазного схвалення частини правлячої еліти.

«Сьогодні ми з багатьма російськими лібералами говоримо про одне і те ж саме різними мовами. Ми навіть могли б домогтися підтримки нашої позиції відносно Голодомору, якби говорили про нього, як про злочин сталінського режиму проти селян. Надання історії національного забарвлення завжди загострює відносини з сусідніми народами. Чесна розмова про ХХ століття в ціннісних категоріях (свобода або тиранія, примат інтересів особи чи держави) значно посилила б позиції України у великій та важливій дискусії, що відбувається в регіоні», – реземував Тігіпко.

Читайте також:

Російські комуністи відзначають 130-річчя з дня народження Сталіна

Кримським комуністам заборонили проводити факельну ходу на честь Сталіна

Сергій Тігіпко виграв суд у Центральної виборчої комісії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: