Тігіпко: у боротьбі з епідемією треба об’єднати зусилля влади та бізнесу

Більш ніж 70% препаратів, що споживаються в Україні, імпортного походження, а курс долара зріс з літа минулого року майже вдвічі. Зараз аптеки порожні.

Некомпетентні та популістські дії влади зробили населення беззахисним перед небезпечною епідемією грипу, заявив Сергій Тігіпко, коментуючи повідомлення Міністра охорони здоров’я України Василя Князевича про початок епідемії свинячого грипу.

Тігіпко підкреслив, що спочатку парламент залишив країну без ліків, прийнявши закон про фіксацію цін на них на рівні 1 липня 2008 року, потім уряд більше тижня спостерігав за тим, як вмирають люди, дозволяючи епідемії безконтрольно поширюватися.

«Більш ніж 70% препаратів, що споживаються в Україні, імпортного походження, а курс долара зріс з літа минулого року майже вдвічі.  Зараз аптеки порожні, а рахунок загиблих йде на десятки. Необхідно термінове введення карантинних заходів по всій країні», – зауважив Сергій Тігіпко.

Він також запропонував негайно організувати великомасштабні закупівлі протигрипозних препаратів та імуностимуляторів у вітчизняних і закордонних виробників за бюджетні кошти з подальшим розповсюдженням їх через лікарні та аптечні мережі за доступними для населення цінами.

«Це та сама ситуація, коли зволікання смерті подібно. Я закликаю бізнес і владу об’єднати зусилля для врятування життів людей», – реземував Тігіпко.

Читайте також:

Офіційно: в Україні почалася епідемія свинячого грипу

Від епідемії в Західній Україні померли вже 37 людей

МОЗ планує оголосити карантин на всій території України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: