Тігіпко: Україна має зрозуміти, що їй потрібно від Сполучених Штатів

Нинішня українська влада не здатна сформулювати свій інтерес в двосторонніх відносинах с США.

Рішення Вашингтона заповнити, нарешті, вакантне місце посла в Києві - хороша новина, але погана новина полягає в тому, що нинішня українська влада не здатна сформулювати свій інтерес в двосторонніх відносинах, заявив економіст і політик Сергій Тігіпко коментуючи поширене Білим домом повідомлення про те, що новим главою диппредставництва США в Україні стане Джон Тефт.

За словами Тігіпко, зараз всі тільки й обговорюють кар’єрний шлях Тефта, особливо, його недавню роботу в Грузії, але набагато важливіше говорити про те, чого Київ хоче від взаємин зі Сполученими Штатами, які наші реальні інтереси в цих відносинах.

Тігіпко також відзначив, що глава дипломатичної місії США в Києві є серйозним каналом комунікації з американською елітою, яким ще потрібно вміти скористатися. А ось з цим, на думку Тігіпка, у нинішнього українського керівництва великі проблеми.

«Є важливі для Сполучених Штатів питання, на вирішення яких впливає Україна: нерозповсюдження ядерних і ракетних технологій, зниження викиду парникових газів, транспортне забезпечення операції в Афганістані», відзначив Тігіпко.

Крім того, він зауважив, що є першочергові українські інтереси в діалозі з Вашингтоном: виконання американських зобов’язань, даних Києву в обмін на відмову від ядерної зброї і закриття Чорнобильської АЕС, доступ українських експортерів на американський ринок, сприяння США в роботі України з МВФ і Світовим банком.

«Чи готові нинішні українські власті вести серйозний діалог за цими темами, а не вимагати якихось незрозумілих гарантій захисту від так званої «російської загрози»? На жаль, ні. Розуміють це і у Вашингтоні. Іншими причинами не можна пояснити той факт, що президент Барак Обама досі не почав прямий діалог з Віктором Ющенком», - резюмував Тігіпко.

Читайте також:

Тігіпко: Україні потрібна загальноєвропейська система безпеки за участю Росії

Тігіпко вважає, що Україна повинна шукати нові ринки збуту в країнах Азії і Близького Сходу

Тігіпко: Успіх консерваторів і лібералів у Німеччині - це перемога діла над словом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: