Тігіпко: Україні не потрібен другий Чорнобиль

Україна досі споживала російське ядерне паливо і проблем не виникало, тоді як перехід на американські паливні складки - передчасне рішення.

Головним критерієм вибору постачальника ядерного палива для українських АЕС у довгостроковій перспективі має стати, по-перше, безпека, по-друге, економічна доцільність, а політичні пристрасті взагалі не повинні враховуватися, заявив відомий економіст і політик Сергій Тігіпко коментуючи інформацію про плани тиску Росії на Україну в питанні вибору постачальника ядерного палива для атомних електростанцій.

Як відзначають в прес-службі Тігіпка, мова йде про внутрішні документи корпорації «Росатом», в яких йдеться про можливий політичний вплив на Київ з метою просування на український ринок паливних касет компанії «ТВЕЛ» і протидію експансії американської Westinghouse.

«З одного боку, ми звинувачуємо Росію в політичному впливі на Україну. З іншого - чуємо про можливі поступки Москві в ядерній сфері з боку уряду Юлії Тимошенко в обмін на відміну «Газпромом» штрафів за невибірку газу. Є ще президент Віктор Ющенко, що наполягає на диверсифікації постачань палива і фактично лобіює інтереси американської компанії. Таке політизування питання про співпрацю в ядерній сфері недопустиме, це вірний крок до появи другого Чорнобиля», - вважає Сергій Тігіпко.

За його словами Україна досі споживала російське ядерне паливо і проблем не виникало, тоді як перехід на американські паливні складки - передчасне рішення.

Як відомо, Westinghouse програла «ТВЕЛ» тендери на постачання ядерного палива до Чехії і Фінляндії, причому у чехів виникли проблеми на одній з АЕС через паливо на третьому році випробувань.

Тігіпко підкреслив, що Україні потрібно уникати поспішних рішень - дуже великою може виявитися ціна помилки.

«Бажання уникнути монополізації постачань - це добре. Але одного цього бажання недостатньо, щоб робити такий серйозний вибір», - реземував Тігіпко.

Читайте також:

Тігіпко: Україна має зрозуміти, що їй потрібно від Сполучених Штатів

Тігіпко: для старту президентської кампанії багато не треба. Досить 20 млн

Тігіпко: ЧФ можна залишити в Україні і після 2017 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: