Тігіпко: врятувати ГТС України можна тільки міжнародними зусиллями

Моральний і фізичний знос ГТС - це не тільки додаткові витрати, які закладаються в собівартість газу для кінцевих споживачів, але і ризик серйозних техногенних аварій.

Мантри керівників України про те, що наша країна - надійний постачальник газу до Європи - вже нікого не переконують, заявив кандидат в президенти Сергій Тігіпко, коментуючи опубліковану урядову Концепцію розвитку, модернізації і переоснащення ГТС України на 2009-2015 роки.

Відзначимо, що в урядовому документі наголошується, що 80% газоперекачуючих агрегатів компресорних станцій вичерпали термін своєї експлуатації. Це призводить до збільшення закупівель технологічного газу. Крім того, стан підземних сховищ газу не відповідає вимогам до їх експлуатації. Мова йде і про тенденцію зниження об’ємів фінансування капітальних і поточних ремонтів ГТС, відзначають в прес-службі. Орієнтовний об’єм інвестицій в модернізацію ГТС, згідно Концепції, складає $2.57 млрд.

Коментуючи цей документ, Тігіпко підкреслив, що нам часто доводиться чути з вуст президента і прем’єр-міністра про те, що Україна - надійний постачальник газу, але на жаль, це не так.

"Моральний і фізичний знос ГТС - це не тільки додаткові витрати, які закладаються в собівартість газу для кінцевих споживачів, але і ризик серйозних техногенних аварій", - заявив Тігіпко.

Він також відзначив, що закладена в Концепції оцінка робіт з модернізації, на мій погляд, занижена в три-чотири рази. У будь-якому випадку, навіть цих грошей у «Нафтогазу» сьогодні немає.

"У цій ситуації єдине правильне рішення - це часткова приватизація ГТС і створення консорціуму з управління трубою, учасниками якого разом з Україною будуть «Газпром» і європейські енергокомпанії", - реземував Сергій Тігіпко.

Читайте також:

Тігіпко: Подорожчання газу – виклик для держави

Тігіпко: Промисловості і економіці потрібна не стабільна, а справедлива ціна газу

Тігіпка обрали головою Трудової партії, яку перейменували в "Сильну Україну"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: