Тігіпко вважає, що Україна повинна шукати нові ринки збуту в країнах Азії і Близького Сходу

Україна повинна припинити метання в трикутнику США - Євросоюз - Росія і повернутися до багатовекторної прагматичної зовнішньої політики.

Нових економічних партнерів і нові ринки збуту Україна повинна шукати в Азії і на Близькому Сході, заявив Сергій Тігіпко.

"Ці регіони менш інших постраждали від кризи, і вони першими вийдуть з економічної рецесії", - відзначив Сергій Тігіпко у Вашингтоні, в інтерв’ю Мирославі Гонгадзе для української служби «Голосу Америки». Ця бесіда відбулася під час триденного візиту Сергія Тігіпка до США, який завершився 24 вересня.

Тігіпко відзначив, що українська зовнішня політика досі ігнорує східний напрям. «За п’ять років не було жодного візиту президента або прем’єр-міністра ні до Індії, ні до Китаю, адже саме ці країни визначатимуть економічну погоду в світі посткризи. На Близькому Сході також знаходяться найперспективніші ринки для української сільськогосподарської продукції», - підкреслив політик.

На думку Сергія Тігіпка, Україна повинна припинити метання в трикутнику США - Євросоюз - Росія і повернутися до багатовекторної прагматичної зовнішньої політики, яка б обслуговувала не ідеологічні установки лідерів, а економічні інтереси країни.

«Встановлення хороших відносин з Росією зовсім не суперечить нашим відносинам з Америкою і Європою, - заявляє Сергій Тігіпко, - і тим більше не заважає активності в інших регіонах світу».

За його словами, останнім часом найбільші світові гравці - і, в першу чергу, США, демонструють відмову від конфронтаційної жорсткої зовнішньої політики.

«Сам факт створення формату Великої двадцятки говорить про те, що тенденція багатовекторності стає головною в епоху кризи», - сказав Тігіпко.

Читайте також:

Тігіпко: Президент не розуміє, що НАТО для України - вже вчорашній день

Тігіпко: Україні потрібна загальноєвропейська система безпеки за участю Росії

Тігіпко: Економічна самостійність України під загрозою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: