Тіла загиблих у горах Росії та Грузії українців повернуться на Батьківщину

Рідні поховають альпіністів там, де ті жили.

Міністерство закордонних справ розпочало процедуру повернення тіл українських альпіністів із Росії та Грузії. Вони загинули в горах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Один із найкращих в українському та світовому альпінізмі – Володимир Могила. Він був титулованим спортсменом, досвідченим тренером та інструктором. На його рахунку шість гімалайських експедицій. Його іменем названі маршрути на найскладніших схилах.

Кавказький маршрут для нього був звичним. Хоч Ельбрус і найвища вершина Росії, так званий п'ятитисячний, для Володимира, кажуть колеги, це радше було схоже на тренування. Однак сходження він почав із застудою. Але раптом на висоті чотирьох тисяч метрів, де повітря вже досить розріджене, йому стало зле.

У чоловіка стався набряк легенів, а Ельбрус був закритий хмарами – тож вертольоти рятувальників не могли його забрати. На допомогу вийшов піший загін, однак через погіршення погоди до українця вони добиралися майже добу.

Коли піднялися вгору на 4 кілометри – Володимир уже не дихав. Зараз тривають перемови з Росією про повернення тіла в Одесу. Транспортуванню передує обмін дипломатичними документами.

ВідеоМЗС почало процедуру повернення тіл українській альпіністів з Росії та Грузії

Наступного дня після цієї трагедії ще один українець загинув у Грузії. Там теж на п'ятитисячник – вершину Казбек – піднімався журналіст Павло Сивокінь. Під час спуску 32-літній Павло зірвався і впав у розщелину. Травми були не сумісні з життям.

Павло марив горами, однак на Казбек він пішов для підтримання форми, каже його зайомий, що не раз під підкоряв гори з Павлом. Той сходив і на 8-тисячники в Гімалаях, тому Казбек не був аж надто складним завданням для ентузіаста.

Його дружина нині в Тбілісі – оформлює документи, аби повернути тіло на Батьківщину.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: