Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Тільки одна назва – молода республіка". Як живеться мешканцям окупованих територій Донбасу

ТСН поспілкувалася з мешканцями Горлівки, Єнакієвого і Сніжного.

Контрольний пункт пропуску "Майорське": позаду нього розташований Бахмут, попереду - окупована Горлівка. Щодня через ПП проходять сотні людей. ТСН на лінії розмежування поспілкувалася із жителями тимчасово окупованих Горлівки, Єнакієвого та Сніжного.

Як змінилися прибутки і настрої в жителів загарбаних чужинцями територій, чи прагнуть вони отримати російський паспорт, у сюжеті ТСН.19:30.

На початку війни враження людей, від того, що сталося, були різні. Значна частина підтримувала Україну, але не говорили це на камеру, частина відкрито підтримували "ДНР" і молоді республіки.

За останні п'ять років змінився сам пункт пропуску. За кілька останніх років прикордонники просунулися вперед, а ще розбудувалися – десятки вагончиків, вкритих тентом майданчиків. Люди у погонах кажуть, що все з легких  конструкцій, щоб після війни можна було просто акуратно розібрати.

Відео "Безнадійне" життя: українці на окупованих територіях не хочуть отримувати російські паспорти

Бережуть український паспорт і запевняють, що люблять Україну. З жителями тимчасово окупованих Горлівки, Єнакієвого та Сніжного просто на лінії розмежування спілкувалася ТСН. Як змінилися прибутки та настрої у мешканців загарбаних чужинцями територій, та чи прагнуть вони отримати російський паспорт - дивіться у сюжеті.  

"Безнадійне" життя: українці на окупованих територіях не хочуть отримувати російські паспорти

Утім, найбільше змінилися люди. У черзі вже не вихваляються молодими республіками.

"Тільки одна назва – молода республіка ".

"Паспорт у вас який?"

"Український".

"А ДНР-івський?"

"Ні".

"А російський?"

"Ні, а навіщо він. Я громадянка України. Навіщо він потрібний, якщо ми живемо в Україні".

У сумках молодої дівчини дитячі іграшки, побутова хімія. Вона каже, що купила в Бахмуті і лише на цьому зекономила десь тисячу гривень. Натомість відкрито критикувати бойовиків тут ще ніхто не відважується: "Ви самі розумієте, що запитуєте? Думаєте, вам хтось правду скаже на камеру?".

Продовольча блокада,  очевидно, не спрацювала. Продукти на окупованій території трохи дорожчі, але їх достатньо. Великих сумок з м'ясом та крупами на той бік уже не везуть.

Чого вже точно не вистачає на окупованих територіях, то це найпотужнішого наркотика для будь якої людини – свободи. Не на камеру одна жінка каже: «У нас там вакуум і безнадія». Вона зізнається, що Україні краще і не через більші зарплати чи дешевші харчі. "У вас свобода слова є, а у нас жим-жим десь спрацьовує".

Кореспондент ТСН Олександр Загородний.

Залиште свій коментар

Вибір редакції