Тимошенко: бюджет-2010 до кінця року не приймуть

На думку Тимошенко, нинішнє блокування роботи Верховної ради Партією регіонів має на меті не допустити нормальну працю парламенту до президентських виборів.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко допускає, що бюджет на 2010 р. не буде прийнятий до кінця поточного року.

Про це вона заявила сьогодні на всеукраїнській конференції Асоціації малих міст в м. Українка (Київська обл.).

На думку Тимошенко, нинішнє блокування роботи Верховної ради Партією регіонів має на меті не допустити нормальну працю парламенту до президентських виборів. За словами прем'єр-міністра, вимога Партії регіонів збільшити мінімальну зарплату і прожитковий мінімум приведуть до додаткових витрат з основного бюджету тільки в першому півріччі 2010 р. у розмірі 46 млрд грн, "у зв'язку з чим регіони повинні бути готові, що закон про бюджет не буде прийнятий в необхідний термін".

Тимошенко також переконана, що без основного бюджету країна житиме максимум місяць. "Який би президент не прийшов, він підпише той бюджет, який буде готовий, оскільки йдеться про фінансування місцевого самоврядування", - заявила Тимошенко.

Прем'єр-міністр також звернулася до мерів з проханням підтримати рішення уряду розробляти бюджет-2010 р. виключно на основі прийнятого парламентом Бюджетного кодексу, незалежно від того чи буде він підписаний президентом. "Залишилося 3-4 дні до того, як президент підпише або накладе вето (на зміни до Бюджетного кодексу – Ред.). Тому консолідуйтеся, ходіть на прийоми великими групами", - закликала Тимошенко мерів міст.

Нагадаємо, за повідомленням глави Державного казначейства Тетяни Слюз, за підсумками п'яти місяців 2009 року дефіцит державного бюджету України склав 7 мільярдів гривень, без урахування дефіциту бюджетів Пенсійного фонду та "Нафтогазу України".

23 червня Рада прийняла закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України". Законом, зокрема, пропонується внести уточнення до норм Бюджетного кодексу щодо особливостей виконання державного і місцевих бюджету в разі несвоєчасного прийняття закону про державний бюджет України.

Закон також передбачає закріплення статусу Декларації цілей та завдань бюджету на наступний бюджетний період, оптимізація її змісту та уточнення терміну її прийняття (до 1 березня року, що передує плановому), що щорічно буде основою початку формування проекту державного бюджету і забезпечить необхідний час для його якісної підготовки.

Читайте також:

Президент вимагає збільшити витрати армії, інакше не схвалить бюджет

Держбюджет України у першому півріччі перевиконано

Рада прийняла зміни до Бюджетного кодексу

Рада прийняла зміни до Бюджетного кодексу
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: