Тимошенко домовилася з Росією про газ в рахунок транзиту

800 млн. кубометрів газу будуть закачані в українські підземні сховища за рахунок оплати його транзиту територією України.

Україна і Росія домовилися про закачування в українські підземні сховища 800 млн. кубометрів газу за рахунок оплати його транзиту територією України.

 

Про це повідомила прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко на брифінгу в Москві після покладання квітів до пам`ятника Тарасу Шевченку.

"По квітню сьогодні чітко досягнуто домовленості, що 800 млн. кубометрів російського газу надходить в газові сховища України, і ми вже за цей об`єм розрахувалися транзитом подальших періодів. Це вже зафіксовано домовленістю", - сказала Тимошенко.

Окрім того, Тимошенко заявила, що наполягатиме, щоб оплата за 19,5 млрд. кубометрів газу, які необхідно закачати в підземні газові сховища України у 2009 році, була проведена авансовими коштами, отриманими за транзит газу.

Тимошенко повідомила, що на сьогодні готується проект міждержавної угоди, в якій будуть передбачені "всі аспекти" таких взаємних розрахунків.

Тимошенко зазначила, що проект документа може бути готовий вже після травневих свят.

"Ми здійснюємо послуги з транзиту в подальших періодах за ринковою ціною, яка буде розрахована за формулою. З іншого боку, за об`єм коштів, які будуть отримані від продажу транзиту, ми закачуватимемо газ в підземні сховища", - сказала вона.

Прем'єр зазначила, що такий варіант розрахунку є "взаємовигідним для України і Росії".

"Я думаю, що переговори завершилися успішно", - сказала Тимошенко в інтерв'ю журналістам у Москві.

 

Читайте також:

Путін передумав штрафувати Україну за газ

Тимошенко пропонує Путіну розплатитися за транзит газом

Путін: Росія не претендує на управління українською трубою

Росія продовжить дискусію про українську трубу

ВідеоТимошенко про газ в рахунок транзиту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: