Тимошенко дозволила Черновецькому взяти скандальний кредит

Уряд не заперечує проти залучення Київрадою 1,2 млрд. грн. кредиту, у якості застави за який КМДА запропонувала 157 адміністративних та культурних закладів.

Кабінет міністрів своїм розпорядженням від 25 березня 2009 року погодився з пропозицією КМДА щодо оформлення дворічного кредиту для погашення заборгованості перед “Київенерго”.

Текст відповідного розпорядження за підписом прем’єр Юлії Тимошенко розміщено на урядовому порталі.

Зокрема, уряд погодився з пропозицією оформлення зобов’язань за кредитами, які отримуються у банках для покриття тимчасових касових розривів загального фонду міського бюджету міста Києва, у загальній сумі 1,2 млрд. грн. простими векселями з терміном погашення до двох років.

Крім того, уряд погодився із пропозицією КМДА проводити у 2009 році закупівлі послуг з отримання кредитів без застосування вимог положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти без тендеру.

Водночас Кабмін зобов’язав КМДА зараховувати суми кредитів на окремий рахунок, відкритий в органах Державного казначейства, з перерахуванням не менш як 924,217 млн. грн. на рахунок, відкритий компанією “Київенерго” в органах Держказначейства, для погашення заборгованості Києва перед зазначеною компанією.

Згідно з розпорядженням уряду, КМДА має відзвітуватися перед Мінекономіки у січні 2010 року про закупівлю послуг з отримання кредитів.

Водночас уряд доручив Міністерству фінансів під час підготовки змін до держбюджету на 2009 рік та проектів держбюджету на 2010 і 2011 роки передбачати, виходячи з фінансових можливостей, джерела фінансових ресурсів для здійснення розрахунків міського бюджету столиці за векселями, виданими згідно з цим розпорядженням.

Як повідомляв ТСН.ua, Київрада 19 березня прийняла рішення про залучення кредиту в розмірі 1,2 млрд. грн. терміном на два роки для відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію перед "Київенерго" та вирішення інших нагальних потреб міста.

При цьому депутати вирішили закласти 157 адміністративних будівель столиці, в яких розташовані музеї, міністерства, суди, податкові інспекції та інші заклади.

Депутати доручили Головному фінансовому управлінню КМДА залучити цей кредит у банку "Хрещатик", проте вчора, 25 березня, голова правління цього банку Дмитро Гриджук заявив, що не збирається надавати мерії кредит, оскільки це б порушило цілу низку законів, а також моральних норм.

Читайте також:

Банк "Хрещатик" відмовився дати Черновецькому кредит

Черновецький: Тимошенко обрав Бог

Черновецький буде балотуватися в президенти

Черновецький просить продовжити свою каденцію ще на 3 роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: