Тимошенко: газ буде коштувати менше 250 доларів

Юлія Тимошенко заявила, що Кабінет міністрів протягом двох днів вирахує точну вартість газу, проте вважає, що вона складе менше 250 дол. за тис. куб. м.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що Кабінет міністрів протягом двох днів вирахує точну вартість газу для України по затвердженій з Росією формулі, проте вважає, що вона складе менше 250 дол. за тис. куб. м.

У інтерв'ю журналістам в понеділок в Москві після підписання українсько-російських газових документів Тимошенко відзначила, що ціна визначатиметься по формулі, по якій вона вираховується для всіх європейських споживачів.

"Враховуючи, що Україна використовує формулу перший раз, ми протягом двох-трьох діб оповістимо вам ціну", - підкреслила прем'єр.

"Можу сказати, що вона набагато менша, ніж ті прикидки, які робили ЗМІ", - відзначила вона.

Відповідаючи на питання, чи буде ціна знаходитися в межах 230-250 дол. за тис. куб. м., Тимошенко сказала: "Це близько до того, що ви назвали".

Разом з тим, інформоване джерело в українських урядових колах повідомило, що "за підсумками домовленостей, ціна складе 235 дол.", - сказало джерело.

Однак, Уповноважений президента України з енергетичних питань Богдан Соколовський
Росія пропонує на перший квартал 2009 року встановити для України фактичну ціну 360 доларів за 1000 куб. м природного газу, яка вираховується за 20% знижкою від базової ціни 450 доларів США.

У 2009 році ціна на газ для України може становити 240-250 доларів за тисячу кубометрів. Про це сьогодні заявив голова Верховної ради України Володимир Литвин. За його словами, ціна блакитного палива буде формуватися з урахуванням зниження цін на нафту у світі та, відповідно, зниження вартості газу.

Україна та Росія підписали угоди на постачання і транзит газу на 2009-2019 роки. Контракти у присутності прем'єрів двох країн Юлії Тимошенко та Володимира Путіна підписали голова "Нафтогазу України" Олег Дубина і керівник "Газпрому" Олексій Міллер.

Як розповів глава російського уряду, сторони домовилися з усіх газових питань. Зокрема, Україна отримала газ зі знижкою в 20% від європейської ціни, а Росія - незмінні транзитні тарифи.


Читайте також:

Україна та Росія підписали "газовий мир" на 10 років
Тимошенко і Путін домовились про газ
Тимошенко прибула до Москви та знову зустрілася з Путіним

ВідеоТимошенко: газ буде коштувати менше 250 доларів

ВідеоУ що обійдеться Україні російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: