Тимошенко: головним інвестором української ГТС буде Японія

Прем'єр завтра відлетить до Японії, щоб обговорити її участь у модернізації газотранспортної системи України.

Україна розглядає Японію як ключового інвестора проекту з модернізації газотранспортної системи.

Про це заявила прем`єр-міністра України Юлія Тимошенко на прес-конференції в Кабінеті міністрів, коментуючи запланований візит до Японії української урядової делегації.

"Ми розглядатимемо понад 20 питань під час мого візиту до Японії, але одне з питань – це, зокрема, в рамках підписаної вчора спільної декларації з Європейським Союзом – залучення японських компаній як ключових інвесторів для реконструкції та модернізації газотранспортної системи України", - сказала прем’єр.

Візит Тимошенко до Японії заплановано на 25-26 березня.

Нагадаємо, під час міжнародної брюссельської конференції з питань модернізації української ГТС російська делегація на чолі з міністром енергетики Росії Сергієм Шматком та заступником голови "Газпрому" Валерієм Голубєвим достроково покинула захід безпосередньо перед церемонією підписання угоди між Україною та ЄС.

В свою чергу російський прем'єр Володимир Путін на прес-конференції у Сочі заявив, що Єврокомісія відмовилася об’єднати зусилля з Росією і виділити гроші Україні для боротьби з фінансово-економічною кризою.

Він також припустив, що ЄС планує "відібрати в України її ГТС". Крім того він пригрозив, що якщо і надалі Європа та Україна "ігноруватимуть" Росію у газових питаннях, Москва перегляне свої стосунки з ЄС.

В той же час міністр енергетики Росії Сергій Шматко заявив, що Росія, незважаючи на брюссельський демарш, не відмовляється від участі у модернізації української ГТС і пропонує провести ще один раунд переговорів з цього приводу.

У президента вважають, що Україну не влаштовують наміри Росії стати співвласником української газотранспортної системи чи впливати на формування ціни на транзит газу територією України.

Партія регіонів вважає, що без участі Росії підписання Україною, Європейською комісією і міжнародними банками плану співпраці в модернізації української ГТС не матиме реальних результатів.

Читайте також:

США поки не планують вкладати гроші в українську ГТС

ПР: модернізація ГТС без Росії - це мемуари

Росія хоче модернізувати українську ГТС разом з Європою

Росія підозрює, що Європа зазіхає на українську трубу

ВідеоТимошенко про інвесторів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: