Тимошенко прийме рішення суду, якщо сама повірить у чесність виборів

Прем'єр-міністр не потерпить "подвійних стандартів" під час розгляду її позову і проситиь суд про максимальну об'єктивність.

Кандидат у президенти, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що готова прийняти об’єктивне волевиявлення українського народу.

Про це вона заявила сьогодні, виступаючи на засіданні Вищого адміністративного суду України, обгрунтовуючи свої позовні вимоги до Центральної виборчої комісії.

"Якщо все буде встановлено, все буде всебічно вивчено і об’єктивно, я прийму те рішення (рішення суду – ред.), яке є волевиявленням народу. Але я не можу прийняти подвійні стандарти", - сказала Тимошенко.

Також вона закликала колегію суддів до об’єктивного і всебічного розгляду доказової бази її позову.

"Я прошу високий суд бути максимально об’єктивним у цьому, бо ми всі живемо в суспільстві, маємо різні зв’язки, свої бачення, ми маємо симпатії і антипатії, ми маємо впливи, взаємозв’язки і взаємозалежність. Так побудовано суспільство", - сказала Тимошенко, представляючи свій позов на засіданні суду.

Прем’єр закликала суд уважно розглянути усі аргументи та докази фальсифікацій, які відбувалися під час другого туру голосування. На її думку, якщо не буде такого аналізу і не буде доведено чесність виборів, то не можна буде стверджувати про легітимність обраної влади.

"Ваша місія в цей складний час є найвищою, тому що, згадуючи нашу безперервну боротьбу за ствердження демократії, за ствердження чесних виборів, ми в той же час згадуємо і події 2004 року, коли в той час на найвищий рівень суспільної свідомості підвищилась і довіра до суду, і довіра до виборів, і довіра до України у світі, яка здатна самоочищуватися", - підкреслила вона.

Тимошенко також повідомила, що рішення про звернення з позовом до суду для неї було нелегким. "Я така сама людина, як і будь-яка інша, і мені також важко долати і емоції, і амбіції, долати у тому числі погані і гарні настрої. Коли оголошені були ці попередні результати, як проста нормальна людина, я, можливо, могла відійти і сказати так, як це диктувалося багатьма сторонами, учасниками цих виборів, могла відійти і сказати так: хай буде так як буде, і хай буде саме так, як хочуть бачити ті, які таким шляхом здобувають собі перемогу. Але я, як проста, пересічна людина, знайшла в собі сили і дали виборювати чесність виборів", - пояснила вона.

"Це не легкий шлях, коли оголошуються привітання, коли концентрується система влади у підтримку з одного боку, все ж таки йти проти течії і заявляти те, що я, власне, зобов’язана заявити, якщо я хочу, щоб і далі ми не сповідували подвійних стандартів", - підкреслила Тимошенко.

Нагадаємо, ВАСУ 19 лютого почав розгляд позову Юлії Тимошенко щодо визнання недійсними результатів другого туру виборів президента, згідно з якими на них переміг Віктор Янукович. Прем'єр особисто прийшла на судове засідання. Виступаючи перед засіданням, глава уряду заявила, що прийшла до суду відстоювати принципи демократії в Україні.

На засіданні суду прем'єр назвала сім технологій, за допомогою яких, за її словами, були сфальсифіковані вибори. Зокрема, це неякісний державний реєстр виборців, внесення виборців до списків для голосування в день голосування, надання виборцям права голосувати вдома без довідок про їхній стан здоров'я (на її думку, це заборонено законом), підкуп виборців.

Пізніше команда Тимошенко попросила організувати пряму телетрансляцію судового засідання. Втім, ВАСУ їй в цьому відмовив, вирішивши транслювати  в прямому ефірі тільки оголошення судового вироку. Проти трансляції виступали представники Віктора Януковича.

ВАСУ почав розгляд справи по виборах у неповному складі - на засідання прийшли 49 із 55 суддів.

Нагадаємо, Вищий адмінсуд є вищою інстанцією у судових справах, що стосуються виборів та оскарження їх результатів. Разом із тим, у БЮТ припустили, що можуть оскаржити рішення ВАСУ у Верховному суді.

Читайте також:

Суд відмовив ЦВК у проханні не розглядати позову Тимошенко

У Києві розпочався суд, який вирішить долю виборів

Шість суддів не прийшли на розгляд позову Тимошенко проти ЦВК

ВідеоТимошенко прийме рішення суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: