Тимошенко готова саботувати указ Ющенка по "Одеса - Броди"

В уряді вважають, що указ президента про переведення нафтопроводу "Одеса - Броди" у аверсний режим є антиукраїнським.

Кабінет міністрів не виконуватиме указ президента Віктора Ющенка про переведення нафтопроводу "Одеса – Броди" в аверсний режим.

Таку думку висловив радник прем'єр-міністра з енергетичних питань Олександр Гудима в інтерв'ю радіо "Свобода".

За його словами, таке рішення лише зашкодить Україні.

"Я не сумніваюся: прем'єр скаже, що уряд не ухвалюватиме антиукраїнських рішень. Таке рішення тільки нашкодить стосункам України та Росії, і не принесе жодної користі українській державі у зв'язку з тим, що немає ні нафти, ні споживачів", – сказав Гудима.

За словами радника прем'єра, існує низка причин, які унеможливлюють аверс цього нафтогону.

"Немає в достатніх обсягах нафти для промислового прокачування нафтопроводом "Одеса-Броди". І немає підтверджених, підписаних, оприлюднених рішень щодо завершення будівництва нафтопроводу від Бродів до Європи, куди та нафта і має прямувати", – заявив він.

Нагадаємо, раніше президент Азербайджану Ільхам Алієв заявляв, що готовий надати нафту для заповнення цього нафтопроводу.

Також не цьому наголошував радник президента з енергетичних питань Богдан Соколовський.

"Казати, що немає нафти в той час, коли президент Азербайджану заявляє, що нафта є… до чого ми вже дійшли…", - сказав Соколовський.

Нагадаємо, з моменту спорудження у 2002 році нафтопровід використовується в реверсному напрямі, що передбачає транспортування російської нафти з Бродів до Одеси і далі - танкерами через чорноморські протоки.

У ексклюзивному інтерв'ю ТСН глава держави заявив, що прем'єр Юлія Тимошенко особисто зацікавлена у тому, щоб "Одеса – Броди" продовжив роботу у реверсному режимі для прокачування російської нафти. Він вважає, що за цим стоять політичні зобов'язання.

Запуск нафтогону "Одеса-Броди" у аверсному режимі, на думку експертів, надасть Україні одразу три переваги: Росія втратить монополію на поставки "чорного золота", українські НПЗ запрацюють на якісній каспійській нафті, а Київ стане одним із лідерів з транзиту енергоресурсів.

Як повідомляв ТСН.ua, сьогодні, 14 травня, Віктор Ющенко підписав указ про переведення нафтопроводу "Одеса - Броди" у аверсний режим роботи.

Читайте також:

Ющенко "розвернув" нафтопровід "Одеса - Броди"

Ющенко пішов проти Путіна і Тимошенко

Нафтогін "Одеса-Броди" став приводом для міжнародного скандалу

Ющенко вимагає від уряду "розвернути" нафтопровід "Одеса - Броди"

Проект Одеса-Броди вийшов на завершальну стадію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: