Тимошенко: ГПУ розбереться із затримками виплат зарплат

Генпрокуратура розслідуватиме випадки затримки виплат зарплати бюджетникам.

Генпрокуратура розслідуватиме випадки затримки виплат зарплати бюджетникам. Про це заявила сьогодні прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко під час селекторної наради з представниками місцевих держадміністрацій..

Тимошенко також доручила Головному контрольно-ревізійному управлінню на підставі даних Міністерства фінансів провести аналіз виконання обласних бюджетів.

При цьому прем'єр-міністр підкреслила, що своєчасна виплата пенсій та зарплат бюджетникам є одним з головних питань в період економічної кризи. "При повному благополуччі бюджету, у нас виникають повідомлення, що в окремих містах і районах не повністю зроблені соціальні виплати. Це ЧП. Такі ЧП не повинні бути. Я хочу, щоб обласні бюджети і Мінфін миттєво реагували на такі ситуації", - заявила вона.

Вона також повідомила, що Пенсійний фонд України в січні отримав на 1,6 млрд грн. більше, ніж передбачалося планом. "Тобто, на цю суму йому треба буде менше брати кредитів", - відзначила Тимошенко.

У свою чергу, заступник міністра фінансів Володимир Матвейчук підкреслив, що крім об'єктивних чинників, пов'язаних з економічною кризою і зменшенням надходжень до бюджету, в проблемі виникнення заборгованості по соціальних виплатах присутній і суб'єктивний чинник. Він відзначив, що у низці регіонів було допущено виникнення заборгованості на суму від 5 до 17 тис. грн. "На наш погляд, це свідчить про те, що це проблеми не фінансового, а організаційного характеру", - відзначив він.

Крім того Матвейчук підкреслив, що в умовах економічної кризи необхідно прийняти заходи з недопущення скорочень чисельності працівників бюджетної сфери. "Сьогодні, коли йдуть скорочення в промисловості, необхідно прийняти заходи по недопущенню скорочень працівників хоч би в бюджетній сфері. Краще перевести людей на пів ставки, але не допустити звільнення, щоб не залишати їх наодинці з проблемами", - сказав він.

Матвейчук також запропонував в ситуації, що склалася, скоротити витрати на утримання легкового службового автотранспорту, оплату мобільних службових телефонів а також припинити, де це можливо, заповнення існуючих вакансій. Ці пропозиції були підтримані прем'єром, яка розпорядилася сформувати їх у вигляді доручення головам облдержадміністрацій.

За даними Мінфіну на 1 січня 2009 р. заборгованість в Україні за всіма видами соціальних виплат склала 103,5 млн грн. Найбільша сума заборгованості була зафіксована у Вінницькій області - 17,1 млн грн. Всього у 2008 р. 13 регіонів України допускали виникнення заборгованості по соціальних виплатах.


Читайте також:
На корупції у 2008-у впіймали півтисячі правоохоронців
ГПУ не знайшла крадіїв російського газу
Хорошковський: Тимошенко хотіла купити "Інтер"

ВідеоТимошенко: ГПУ розбереться із затримками виплат зарплат

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: