Тимошенко: громадяни Євросоюзу також платитимуть за газ Фірташу

Юлія Тимошенко розповіла іноземним дипломатам, що громадяни країн Євросоюзу також платитимуть борг RosUkrEnergo, бо його виплачують з грошей МВФ.

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко попереджає, що борги RosUkrEnergo будуть погашатися за рахунок коштів МВФ, тобто платників податків Євросоюзу.

Про це вона заявила на зустрічі з акредитованими в Україні дипломатами.

За словами Тимошенко, з 1 вересня згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна повинна віддати RosUkrEnergo "не тільки вартість газу, за який вона нічого не заборгувала, а ще й штрафні санкції на рівні 600 мільйонів доларів".

"Якщо 5,4 мільярди буде заплачено RosUkrEnergo, дисбаланс України поглибиться настільки, що Україна, по суті, вимушена буде далі і далі входити в систему ризиків повернення грошей МВФ", - заявила Тимошенко.

Вона вважає, що це не пересічне питання, тому що гроші надаються МВФ Україні й іншим країнам за рахунок сплати податків громадянами Євросоюзу.

"І якщо громадяни ваших країн будуть фінансувати корупцію в Україні, то мені здається, що це потребує уваги й реакції", - додала Тимошенко.

Лідер БЮТ сказала, що звернеться до МВФ з проханням надіслати спеціальну робочу групу для розслідування ситуації ,і "готова надати вичерпну інформацію з цього приводу".

Раніше перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов заявив, що НАК "Нафтогаз України" не подавав апеляцію на рішення Шевченківського районного суду Києва, яке підтверджує вердикт Стокгольмського арбітражу про те, що "Нафтогаз" зобов'язаний повернути компанії RosUkrEnergo газ.

Хоча міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявив, що "Нафтогаз" подав апеляцію на це рішення Шевченківського райсуду Києва.

Водночас Бойко пообіцяв, що Україна поверне 12,1 млрд кубометрів газу RosUkrEnergo, якщо рішення Стокгольмського арбітражного трибуналу буде підтверджено українськими судами.

Читайте також:

Джерела: уряд таємно готується віддати 12 млрд кубометрів газу RosUkrEnergo

БЮТ: "Нафтогаз" не оскаржував рішення суду у справі RosUkrEnergo

Бойко обіцяє не віддавати Фірташу газ без суду

"Газпром" дасть Україні знижку лише коли RosUkrEnergo повернуть газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: