Тимошенко хоче контролювати всі ціни в Україні

Кабмін не збирається пускати ціноутворення на самотік, щоби уникнути "необґрунтовано низіких цін", тому і зареєстровано законпроект, згідно з яким все буде погоджуватись з урядом.

Запровадити державне регулювання ціноутворення на товари, які роблять визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, товари суттєвої соціальної значущості, а також законодавчо закріпити регулювання цін на експортно-імпортні товари пропонує уряд України.

Відповідний законопроект Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ціноутворення "(№ 5152) Кабінет міністрів зареєстрував у парламенті у вівторок.
"Порядок формування регульованих цін і калькуляція собівартості відповідних товарів (розрахунок витрат на виробництво і продаж (реалізацію) одиниці товару) визначається Кабінетом Міністрів України, крім товарів, що виробляються суб'єктами природних монополій", - йдеться в тексті документа.

Крім того, згідно з проектом закону, регульовані ціни повинні бути економічно обґрунтованими (забезпечувати відповідність ціни на товар витрат на його виробництво, продаж (реалізацію), і прибутку).

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, які впроваджують регулювання цін на товари на рівні нижче економічно обґрунтованого, що робить неможливим отримання прибутку, за законопроектом, зобов'язані надати суб'єктам господарювання дотацію відповідно до законодавства.

Разом з тим, законопроект передбачає, що під час проведення експортних (імпортних) операцій у розрахунках з іноземними суб'єктами господарювання застосовуються ціни, які формуються відповідно до цін і умов світового ринку товарів або індикативних цін (у разі їх впровадження).

У той же час індикативні ціни відповідають цінам, що склалися чи складаються на ринку експорту (імпорту) на момент проведення експортної (імпортної) операції з урахуванням умов постачання та здійснення розрахунків, визначених згідно з законодавством України.

При цьому в пояснювальній записці до законопроекту повідомляється, що його ухвалення обумовлене необхідністю врегулювання питань порядку формування, встановлення і застосування цін фізичними особами-підприємцями, які займають значний сегмент економіки країни.

Як повідомляється, необхідність прийняття проекту закону обумовлена потребою визначення основних принципів реалізації цінової політики, ціноутворення та державного контролю за цінами в країні, сприяння ефективному захисту економічної конкуренції та вдосконалення державного регулювання діяльності природних монополій.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко припускає, що дефіцит державного бюджету 2009 року може скласти 5% ВВП.

Читайте також:

Ціни на харчі знову регулюватимуться владою

В Україні подешевшали яйця, молоко та комп'ютери

Україна на останньому місці по виходу з кризи

В Україні вдвічі підвищено акцизи на пиво

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: