Тимошенко і Пинзеник розсварилися через бюджет

Сьогодні Кабінет міністрів має затвердити прогнозні макроекономічні показники на 2009 рік. Юлія Тимошенко відстоює оптимістичний сценарій розвитку економіки. Міністр фінансів не згоден.


Як стало відомо виданню "Дело", протягом двох днів в Кабінеті міністрів тривав скандал між Юлією Тимошенко і Віктором Пинзеником. Причиною розбрату став проект бюджету. "Тимошенко хоче написати "липовий" бюджет, де будуть завищені цифри, а Пинзеник наполягає на тому, щоб зробити його реальним до виконання", - повідомило виданню  джерело  в уряді.

Тимошенко Пинзеник
УНІАН
Тимошенко попросила Пинзеника піти
Зокрема, прем`єр-міністр пропонує затвердити зростання ВВП на рівні 0,4%,  дефіцит бюджету — 3%. Інфляція складе 9,5%, а валютний курс підтримають на рівні 7,5 гривні за долар. Проте категорично проти таких показників виступив міністр фінансів Віктор Пинзеник. На його думку, неможливо скласти реальний бюджет на основі занижених показників. Це стало причиною гострого протистояння міністра з прем`єром.

Протистояння досягло апогею вчора в першій половині дня. Тимошенко в екстреному порядку скликала частину членів своєї фракції, що представляє партію "Реформи і порядок". Під час розмови був присутній і сам "винуватець" зборів Віктор Пинзеник. За словами джерела, прем`єр-міністр вимагала від Пинзеника написати заяву про добровільну відставку.

Проте членам ПРП вдалося умовити Юлію Тимошенко не гарячкувати. Прем`єр і міністр фінансів зійшлися на тому, щоб узяти за основу проект бюджету на 2009 рік, поданий Кабміном 15 вересня і, змінивши в ньому лише ряд макропоказників, наново перерахувати доходи і витрати. "Проект бюджету буде побудований так, щоб доходів вистачило на півроку, а влітку уряд внесе до нього поправки", — стверджує джерело в Кабміні.

Нагадаємо, що спочатку уряд вніс проект бюджету з показниками ВВП на рівні 6%, дефіцит бюджету — 1,4% від ВВП. Пізніше цей проект відкликали через економічну кризу. У новому варіанті планується, що рівень зростання ВВП складе 0,4%, а дефіцит в два рази більший, ніж планувалося раніше. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: