Тимошенко і Янукович залишаються лідерами президентського рейтингу

Події пов`язані зі створенням коаліції між Блоком Юлії Тимошенко і Партією регіонів, не змінили ставлення виборців до фігурантів переговорного процесу.

Якби вибори президента відбулися найближчим часом, то найбільшу підтримку виборців одержали б лідер Партії регіонів Віктор Янукович, прем`єр-міністр, лідер БЮТ Юлія Тимошенко і екс-голова Верховної ради Арсеній Яценюк.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром соціальних і політичних досліджень "Соціс".

Зокрема, в першому турі за Януковича проголосували б 22% українців, за Тимошенко – 14%, за Яценюка – 11%, за Володимира Литвина – 4%, за Віктора Ющенка і Петра Симоненка – по 3% опитаних.

Решта кандидатів одержали менше 3%. Проти всіх проголосували б 10% учасників дослідження, стільки ж відмовилися від участі у виборах, 17% було важко відповісти на запитання, за кого вони голосуватимуть.

Як зазначають експерти, порівняно з попередніми дослідженнями "Соціс", статистично значущих змін рейтингів основних кандидатів не відбулося. Отже, події пов`язані зі створенням коаліції між Блоком Юлії Тимошенко і Партією регіонів, не змінили ставлення виборців до фігурантів переговорного процесу – Віктора Януковича і Юлії Тимошенко.

Крім того, як показують дані соцопитування, 27% українців вважають, що на виборах президента отримає перемогу Янукович, 24% думають, що переможцем стане Тимошенко, 9% - що Яценюк. У перемогу Ющенка вірять 2% опитаних, решта всіх політиків називається ще рідше.

Щодо причин виходу Януковича з переговорів про створення коаліції Партії регіонів і БЮТ, то 23% респондентів дотримуються думки, що Янукович керувався захистом інтересів своїх виборців, 47% - що особистими амбіціями, 22% учасників дослідження було важко відповісти на це запитання, ще 8% відмовилися відповідати.

Соцдослідження було проведене Центром соціальних і політичних досліджень "Соціс" з 15 по 30 червня. Було опитано 1200 респондентів. Інтерв`ю проводилися в 24 областях України, АР Крим і Києві. Метод збору інформації – особисте (face-to-face) інтерв`ю, похибка вибірки не перевищує 3%.

Як повідомлялося, Верховна рада призначила дату чергових президентських виборів України на 17 січня 2010 року. За відповідну постанову за авторством спікера Володимира Литвина проголосували 399 депутатів.

Читайте також:

Литвин закликав до дострокових парламентських виборів

Томенко запропонував кандидатам у президенти скинутися по 10 млн

Литвин: Рада недієздатна. Вихід - вибори

Симоненко хоче бути єдиним "лівим" кандидатом у президенти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: