Тимошенко кидає депутатів на боротьбу з "хабарником Фірташем"

Пропрем'єрський блок планує створити тимчасову слідчу комісію, яка займеться газовими оборудками RosUkrEnergo.

Іван Кириленко та Андрій Кожем’якин
БЮТ заявляє про причетність "окремих "регіоналів" до "приватних інтересів пана Фірташа"
БЮТ ініціює створення у Верховній раді тимчасової комісії з розслідування обставин втручання сторонніх осіб у хід газових переговорів між урядами України та Росії.

У зриві домовленостей між НАК "Нафтогаз" України та "Газпромом" блок звинувачує RosUkrEnergo.

Про це йдеться у заяві заступника голови фракції БЮТ Андрія Кожем’якіна.

"Шквал критичних коментарів технічних працівників секретаріату президента та представників так званої "групи Фірташа" у складі Партії Регіонів, спрямованих на уряд Тимошенко після забезпечення країни газом, є яскравим свідченням того, хто стоїть за RosUkrEnergo і відстоює його інтереси на найвищому державному рівні", - сказано у заяві.

БЮТ також заявляє, що для окремих депутатів з Партії Регіонів "приватні інтереси пана Фірташа з його RosUkrEnergo є головнішими, аніж інтереси держави". Зокрема, називаються прізвища Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна.

Пропрем'єрський блок вимагає від Генеральної прокуратури та СБУ "не ховати голови у пісок, а відреагувати на злочинні дії належним чином".

Сама лідерка БЮТ Юлія Тимошенко задоволена тим, що RUE виключили зі схеми постачання газу.

"Нарешті прибрали велику політичну годівницю, яка годувала кілька політичних сил", - сказала вона 21 січня перед початком засідання уряду.

За словами Тимошенко, "сьогодні не задоволені ті, хто брав участь у хабарницьких схемах".

"Це зрозуміло. Дійсно, звідки брати хабарі? За рахунок чого Фірташ буде фінансувати політичні сили?", - додала вона.

Глава уряду нагадала, що в 2006 році були підписані контракти з "Газпромом" на транзит за ціною 1,6 долара. "Якщо і далі продовжуватиметься ця агресія я назву прізвища тих, хто керував цими процесами і яка там роль RosUkrEnergo", - пригрозила Тимошенко.

Нагадаємо, Тимошенко домовилася зі своїм російським колегою Володимиром Путіним та 19 січня в Москві були підписані контракти між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" про поставки газу і його транзит до Європи на 10 років.

Україна отримала газ зі знижкою в 20% від європейської ціни. За словами прем'єрки, ціна на паливо для України становитиме 228,8 долара за тисячу кубометрів.

Віктор Ющенко вважає озвучену урядом ціну нереальною, а вартість газу в розмірі 450 дол. за 1 тис. куб. м в I кварталі 2009 р. "програшем".

Сьогодні стало відомо, що ціна газу буде поступово знижуватися з рівня 360 доларів за тисячу кубометрів палива у першому кварталі року. У другому кварталі за тисячу кубів російського палива Україна буде платити 270 доларів, у третьому кварталі - 219 доларів, у четвертому кварталі - 162 долара.

Читайте також:

Фірташ розповів, як "Нафтогаз" заробив на Україні
"Газпром" звинуватив RosUkrEnergo у зриві газових переговорів
Яценюк запропонував монополізувати газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: